Mersin Şehir
HV
29 EYLÜL Cuma 06:50

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI 101. YILINDA TÖRENLE KUTLANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Mersin Valiliğimiz tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıldönümü Kutlama Programı"na katıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2023 14:05
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI 101. YILINDA TÖRENLE KUTLANDI

Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN'ın ev sahipliği yaptığı kutlama programında,  Çelenk Sunma Töreni'nin ardından Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonu'nda Tebrikat Töreni gerçekleşti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık köklü ve şanlı bir mazinin taçlanmasıdır. Necip Türk milletinin tarihi, zaferlerle doludur. 30 Ağustos 1922'de, Dumlupınar'da 'Ya İstiklal Ya Ölüm' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında şanlı bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'un 101. yıl dönümünde, evlatlarımıza en büyük öğretmen olan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükranla yad ediyor, evlatlarımızın her daim şanlı atalarımızı kendilerine rehber etmelerini temenni ediyor,  Yüce Türk Milleti'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum." dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR