Mersin Şehir
HV
04 ARALIK Pazartesi 03:08
Advert

AKDENİZ’DE İMARLI YOL AÇMA VE SATHİ KAPLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Fen işleri ekipleri, hazırladığı program ile ihtiyaç duyan her mahalleye hizmet veriyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2023 18:30
AKDENİZ’DE İMARLI YOL AÇMA VE SATHİ KAPLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akdeniz Belediyesi: ilçe sınırlarındaki mahallelerde, imarlı yol açma, bahçe yollarında soğuk asfalt (sathi) kaplama, kaldırım, kilit taşı ve karo yenileme çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar sayesinde üreticilerin nakliye sıkıntısı ortadan kalkarken, ilçe sakini vatandaşların da gündelik yaşamı kolaylaşıyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, güçlenen personel varlığı ve yenilenen araç-gereç ve ekipman desteği sayesinde, ilçenin dört bir yanına kesintisiz bir şekilde hizmet veriyor. Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde seralar arasında yeni imar yolu açma çalışması başlatan ekipler, ilk olarak zemindeki ham toprağı alıp, yerine dolgu döktü. İstikamet belirleme çalışmasından sonra da ekipler ağır iş makineleri desteğiyle yolda sıkıştırma ve bypass serimi gerçekleştirdi. Açılacak yeni yol sayesinde bölge üreticilerinin ulaşım ve nakliyede yaşadığı birçok sıkıntı ortadan kalkmış olacak.

Merkez kırsal demeden her mahalleye hizmet veriliyor

Öte yandan; Akdeniz’de tarımsal üretimin yoğun olduğu yerlerden biri olan Hebilli Mahallesi’nin yollarında da sathı kaplama asfalt çalışmasını sürdüren fen işleri ekipleri, Hal Mahallesi’nde de yeni yol geçecek bölgede kesim işlerini başlattı. Ekipler ayrıca, Şevket Sümer, Yeni Mahalle, Hal ve Yeşilçimen mahallelerinin birçok sokağında kilit taşı yenileme ve kaldırım karo tamiratı yaptı. Akdeniz Kaymakamlığı binası önünde de kilit taşı döşemesi yapan fen işleri ekipleri, Karaduvar Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nın demir aksamlarını boyayıp yeniledi, Seyfi Ali Türkoğlu Spor Sahası’nın soyunma odalarında tamirat ve boya çalışması yaptı.

 

 

 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR