Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:55
Advert

Başkan Özyiğit, sporcu çocuklar ve aileleriyle buluştu

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2024 13:53
Başkan Özyiğit, sporcu çocuklar ve aileleriyle buluştu

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi tesislerinde eğitim alan çocuklar ve aileleriyle buluştu. Başkan Özyiğit, “ Yenişehirli çocuklar başarılarıyla bizi gururlandırıyor. Çocuklarımızı sporda tutmaya ve her branşa destek vermeye çalışıyoruz. Yol açan, yol gösteren, altyapı sağlayan bir anlayışla yürüyoruz.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Özgecan Aslan Spor Tesisleri’nde Yenişehirli çocuklar, aileleri ve antrenörleriyle bir araya geldi. Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde 6 farklı branşta bugüne kadar 7 bin 500 çocuk ve gence eğitim verdiklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl Yenişehir'de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine 650 bin TL'lik nakdi destekte bulunduklarını dile getiren Başkan Özyiğit, “Özgecan Spor Tesislerimizde ve Eğriçam Tesislerimizde toplamda 15 kulübümüz ve ayda 7 bin 500 sporcumuz faydalanıyor. Her iki tesisimizi de baştan aşağı yeniledik. Çocuklarımızın daha güvenli ve sağlıklı ortamda spor yapmalarını sağlamak için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yenişehirli çocukların gelecekte büyük başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Başkan Abdullah Özyiğit, çocukları yalnız bırakmayacaklarına dikkat çekti. Aileler ve antrenörler Başkan Abdullah Özyiğit’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR