Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 13:29
Advert

BAŞKAN SEÇER, DÜNYACA ÜNLÜ RESSAM AHMET YEŞİL İLE BİR ARAYA GELDİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2024 10:37
BAŞKAN SEÇER, DÜNYACA ÜNLÜ RESSAM AHMET YEŞİL İLE BİR ARAYA GELDİ

“AHMET YEŞİL; BU TOPRAKLARIN YETİŞTİRDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞER”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ortaya koyduğu eserlerle uluslararası başarılara imza atan dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil ile bir araya geldi.

 

Ressam Ahmet Yeşil’in hem Türkiye’yi hem deMersin’i dünyada temsil eden, Mersin’in yetiştirdiği çok önemli bir değer olduğunu vurgulayan Seçer,  “Çok değerli bir sanatçı ama çok da değerli bir insan. Kendisinin sanatçılık yönünü takdir ediyorum ama diğer taraftan da birikimini, hümanist yapısını da çok takdir ettiğim ve sevgi duyduğum bir arkadaşımdır” dedi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ortaya koyduğu eserlerle uluslararası başarılara imza atan dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil ile bir araya geldi.

 

Ressam Ahmet Yeşil’i atölyesinde ziyaret eden Başkan Seçer’e eşi Meral Seçer ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış da eşlik etti.

 

Mersin’de kültür-sanat alanında ortaya konan çalışmaların değerlendirildiği ziyarette, kentin kültür-sanat alanında gelişmesi adına yapılabilecekler hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette ayrıca, Başkan Seçer, Meral Seçer ve Milletvekili Gülcan Kış, geçtiğimiz haftalarda geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla bir operasyon geçiren Ressam Yeşil’e geçmiş olsun dileklerinde de bulundu.

 

Seçer: “Ahmet Yeşil; bu toprakların yetiştirdiği çok önemli bir değer”

Ressam Ahmet Yeşil’in hem Türkiye’yi hem deMersin’i dünyada temsil eden, Mersin’inyetiştirdiği çok önemli bir değer olduğunu vurgulayan Seçer,  “Çok değerli bir sanatçı ama çok da değerli bir insan. Kendisinin sanatçılık yönünü takdir ediyorum ama diğer taraftan da birikimini, hümanist yapısını ve insan ilişkilerini de çok takdir ettiğim, kişisel sempati ve sevgi duyduğum bir arkadaşımdır” dedi. Kültür-sanat alanıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirmek ve Ressam Yeşil’e geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiğini ifade eden Seçer,  “Ahmet Yeşil; kendine özgü bir stili olan bir ressam. Kendini dünyada bu alanda ünlü ve saygın yapan; doğa, eşya ya da düşünsel kavramların ip ve halat imgesiyle resme, tuvale ve sanata dönüştürmesidir. Bu stili ve kendine özgü bir çalışma anlayışı takdir edilen ve beğenilen bir ressam olma hüviyetini ortaya çıkarıyor. Bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Kendisine de acil şifalar diledim. Hep sağlıklı olsun, hep bizimle olsun” diye konuştu.

 

Ressam Yeşil: “Ama Büyükşehir büyük düşünüyor, büyük işler yapıyor”

Ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Ressam Ahmet Yeşil ise, Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer’e Mersin’de kültür-sanata verdiği desteklerden ötürü teşekkürlerini iletti. Bir sanatçı olarak kenti yöneten insanların sanata ve sanatçıya destek vermesi, yanında olması ve yanında olduğunu hissettirmesinin kendisinin Mersin’de kalmak istemesini daha da güçlendirdiğini belirten Yeşil, “Kendisini mekânımda görmek, bu mekanı onurlandırması ve güç katması benim için önemli.Sanat yaşamımda şimdiye kadar birçok yöneticiyle karşılaştım, kültür-sanata bu kadar destek olan ve yakın duran başkan Vahap Başkanımız oldu. Diğer başkanlar da bu konuda ellerinden geleni yapıyor. Ama Büyükşehir büyük düşünüyor, büyük işler yapıyor” dedi. Mersin’in kültür-sanat kenti olma yolunda ilerlemesi için çalışacaklarını söyleyen yeşil, “Tabi çağdaş sanat müzemizi her vesileyle gündeme getiriyorum. O da kazandırılınca o zaman ‘Mersin kültür-sanat kenti oldu, oluyor.’ diyebileceğiz” ifadelerine yer verdi. 

 

Ziyaret Ressam Yeşil’in Başkan Seçer’e,atölyesinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR