Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:54
Advert

BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE İLKÖĞRETİM HAFTASI’NI KUTLADI  

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2023 11:43
BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE İLKÖĞRETİM HAFTASI’NI KUTLADI   

 

“ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN YILMAZ’A SEVGİ SELİ”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Vali Sabahattin Çakmakoğlu İlkokulu’nda düzenlenen İlköğretim Haftası kutlama programına katılarak, öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu.

 

Okul bahçesinde öğrencilerin yoğun sevgisiyle karşılanan Başkan Yılmaz, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere tek tek boyama seti hediye etti.

 

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Başkan Yılmaz; “Tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını tebrik ediyor, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.

 

Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği program, çocukların gösterileri ile devam etti. Şiirler okundu, şarkılar söylendi. İlköğretim Haftası’nı coşkuyla kutlayan öğrencilerin yüzlerinden gülümseme eksik olmadı.

 

“EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARI, ÖĞRENCİLERİMİZE YENİ BAŞARILAR VE YENİ UFUKLAR KAZANDIRACAK”

 

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ahmet Yıldırım, İlçedeki İlköğretim Haftası kutlama etkinliğinin okullarında yapılmasından büyük onur duyduklarını söyledi.

 

Daha sonra söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü ise yeni eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını belirterek; “Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm ülkemizde olduğu gibi Mersin’de de eğitim ve öğretim çalışmalarının, öğrencilerimize yeni başarılar ve yeni ufuklar kazandıracağına inanıyorum. 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza ve özellikle öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

“ÇOCUKLARIMIZI PARLAK BİR GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, eğitimin geleceğin inşası olduğunu kaydederek; “Cumhuriyetimizin 100. yılında başladığımız eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve velilerimiz çocuklarımız için fedakarca çalışıyorlar. İnşallah hep beraber çocuklarımızı parlak bir geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.

 

Tüm çocuklara seslenerek onları çok sevdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz; “Sevgili çocuklar, bizler sizleri çok seviyoruz. Güzel ve akıllı çocuklarsınız. Hepinize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Yılmaz, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü ile birlikte sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti ve boyama seti hediye etti.

 

İlköğretim Haftası dolayısıyla ilçenin eğitim kurumlarından Şehit Fikri Dilsiz İlkokulu’nda da öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yılmaz, çocuklara boyama seti hediye ederek, başarılı bir yıl diledi.

AdminAdmin

YORUMLAR