Mersin Şehir
HV
28 MAYIS Salı 12:37
Advert

BÜYÜK AVUKAT BULUŞMASI

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç SAĞKAN

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2023 12:49
BÜYÜK AVUKAT BULUŞMASI

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, depremden etkilenen avukatlar için düzenlenen #BüyükAvukatDayanışması kampanyası kapsamında sosyal medyadan yapılacak canlı yayın için tüm meslektaşlarına davet mektubu gönderdi:

Depremin Acısını Yüreğinde Hisseden
Aynı Acıyı Paylaştığım
Kıymetli Meslektaşım;

6 Şubat 2023 tarihinde yası yüreklerimizden, öfkesi akıllarımızdan ve trajedisi gözlerimizden ömrümüz boyunca silinmeyecek depremlerle sarsıldık. On binlerce yurttaşımızı ve 115 meslektaşımızı kaybetttik. Savunmanın temsilcileri olarak henüz bir ay öncesinden tam 115 ömür eksiğiz.

Binlerce meslektaşımız, insan aklının almayacağı bir yıkımın ortasında ailelerini, sevdiklerini, ofislerini ve yıllarca verdikleri emekleri bir gecede kaybettiler.

Bir yeminle ve tarifsiz bir gururla giydiğimiz, bizi birbirimize görünmez bağlarla bağlayan yüzlerce avukatlık cübbesi, avukatlık ruhsatnamelerinin umutla asıldığı duvarların altında kaldı.

Şimdi bizler, meslektaşlarımız için tarihi bir eşikteyiz. Küllerinden yeniden doğmanın coğrafyasında, büyük avukat dayanışmasıyla hayat vereceğimiz yeni başlangıçların eşiğinde hep birlikte duruyoruz.

Bu büyük yıkımın ortasında siz meslektaşlarımla, depremden etkilenen 11 ilde yaşayan meslektaşlarımızın belki hiç kapanmayacak yaralarını bir nebze de olsa beraber saracak, hep birlikte yeniden ayağa kalkacağız.

Bu nedenle mesleki dayanışmayı büyütmek için size ihtiyacımız var. 5 Mart 2023 Pazar akşamı saat 16:00’da #BüyükAvukatDayanışması başlığıyla Türkiye Barolar Birliğinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak dayanışma kampanyasına katılmanız ve yapacağınız katkı, binlerce meslektaşımızın cübbelerini yeniden giyebilmeleri için yaratılacak geçici çalışma alanları, elektronik eşyalar dahil tüm tefrişatın sağlanması ve temel ihtiyaçların karşılanması imkanı olarak değerlenecektir. Ayrıca hayatını kaybeden meslektaşlarımızın geride bıraktıklarının yalnız olmadıkları hep birlikte hissettirilecektir.  

Meslektaşlarımızın hikayelerinin “yeniden” başlaması, bizleri aynı ailenin bileşenleri yapan mesleki dayanışmamıza vereceğiniz katkı ile vücut bulacak.

Umutla, dirayetle, el birliği ile, “yeniden”… 

AdminAdmin

YORUMLAR