Mersin Şehir
HV
24 HAZİRAN Pazartesi 15:07
Advert

BÜYÜKŞEHİR, KURALLARA UYMAYAN SÜRÜCÜLERE GEÇİT VERMİYOR

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2024 12:31
BÜYÜKŞEHİR, KURALLARA UYMAYAN SÜRÜCÜLERE GEÇİT VERMİYOR

EKİPLER, VATANDAŞLARIN DAHA SAĞLIKLI VE GÜVENDE OLMASI İÇİN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, YAYA VE BİSİKLET GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATAN SÜRÜCÜLERE MÜDAHALEDE BULUNDU

 

Kent genelinde yaya ve bisiklet yollarını artırarak çevre farkındalığı yaratan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde, yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan noktalarda denetimlerini ciddi ve titiz bir şekilde sürdürüyor.Özellikle son zamanlarda yaya ve bisikletlilere ayrılmış yollarda motosiklet kullanımına dair artan ihbarlar üzerine harekete geçen Büyükşehir, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte, vatandaşların sık kullandığı adreslerden biri olan Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda denetim gerçekleştirdi.

 

Kent genelinde önemli alternatif ulaşım araçlarından biri olan bisiklet kullanımını artırmak ve yaygınlaştırmak amacıylaşehre bisiklet yolları kazandıran Mersin Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde, yaya ve bisiklet güvenliğini sağlamak adına yetki ve sorumluluk alanlarında denetimlerini ciddi ve titiz bir şekilde sürdürüyor. Yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yollarında kullanımı yasak olan motosikletlerin geçmemesi için denetimlerine devam eden Büyükşehir ekipleri, yaya ve bisiklet güvenliğini tehlikeye atan ve kuralları ihlal eden sürücülere müdahalede bulundu.

 

Özellikle son zamanlarda yaya ve bisikletlilere ayrılmış yollarda motosiklet kullanımına dair artan ihbar ve şikayetler üzerine harekete geçen Büyükşehir, Emniyet ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ile vatandaşların sık kullandığı adreslerden biri olan Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda denetim gerçekleştirdi. Denetimde; başta sürücü güvenliğinin ilk adımı ehliyet, ruhsat ve kasklı araç kullanımına bakılırken; yaya ve bisiklet yolu üzerine çıkma, ters yönde araç sürme, yayaların ve bisiklet sürücülerinin hayatını tehlikeye atabilecek davranışlar sergileme gibi hususlar dikkate alındı. Büyükşehir ekipleri, ‘Belediye Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmenliği’ kapsamında, kurallara uymayan sürücüleri tek tek uyararak cezai adımları uyguladı. 

 

Akmeşe: “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için denetimlerimizi sürdürüyoruz”

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü’nde Trafik Zabıta Komiseri Uğur Akmeşe, yaya ve bisikletli sürücülerin güvenliğini sağlamak amacıyla denetim yaptıklarını ifade etti. Akmeşe, “Son zamanlarda, yaya ve bisiklet yolunun motosikletler tarafından ihlal edildiğini gözlemlemekteyiz. Bu yollar, bisiklet kullananlar ve yayalar için dizayn edilmekte olup, motosiklet sürücüleri tarafından kullanıldığında yayalara ciddi zarar ve kazalara sebebiyet vermektedir. Bu yollar işgal edildiğinde, Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta Müdürlüğü ekipleri olarak, cezai müeyyideler uygulanmaktadır” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı motorize ekiplerin sahil bandında devamlı denetim yaptığını aktaran Akmeşe, “Motosikletli vatandaşlarımızdan ricamız, bu yolların sadece yayalara ve bisiklet kullananlara ayrılması. Aksi takdirde trafik güvenliği tehlikeye düşürülmekte ve motorize ekipler tarafından da bunun gerekli kontrolleri sürekli yapılmaktadır. Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ve motorize ekipleri olarakkontrollerimiz devam etmekte ve kuralları ihlal edenler hakkında gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır.Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için, özellikle sahil bandında denetimlerimiz devam etmektedir” sözlerine yer verdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
1 ay önce
xbpysb
1 ay önce
8krqtu
1 ay önce
m3ps45
1 ay önce
sdtyud
2 ay önce
2s3ncn
2 ay önce
fsbypx