Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 13:42
Advert

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI YOLCU GÜVENLİĞİ İÇİN DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2024 11:33
BÜYÜKŞEHİR ZABITASI YOLCU GÜVENLİĞİ İÇİN DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ KURALLARA UYMAYANLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

 

Yolcu ve yaya güvenliği için çalışanMersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı.Zabıta ekipleri; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan durakları, toplu taşıma araçlarını, yaya geçitlerini, kaldırımları ve engelli yollarını denetleyerek, kurallara uymayan sürücülere ceza kesti.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı. Toplu taşıma araçlarını ve durakları, yaya geçitlerini, kaldırımları ve engelli yollarını denetleyen ekipler; kurallara uymayan sürücülere ceza yazdı ve kurallara uyulması için çağrı yaptı.

 

Balıkçı: “Trafik kurallarına uymaya hassasiyet gösterelim”

 

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yaptıkları denetimlerden bahseden Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü’ne bağlı Zabıta MemuruZiya Balıkçı, gün içerisinde farklı duraklarda denetim yaptıklarını söyleyerek, “Kapısı açık toplu taşıma araçları, sefer esnasında sigara içen sürücü, fazla yolcu alınması ve benzeri durumlarda cezai işlem uygulamaktayız” diye konuştu.

 

Toplu taşıma denetimlerinin yanı sıra kaldırımları da denetlediklerini kaydeden Balıkçı, “Kaldırımlara çıkmaması gereken motorlu taşıtlara müdahale ediyoruz. Bu durumlarda 5326 sayılı kabahatler kanunumuzun gerekli maddesi uyarınca cezai işlem uygulamaktayız.Aynı zamanda toplu taşıma duraklarına, itfaiyenin kullanmış olduğu yangın hortumlarının önlerine, yeşil alanlara ve engelli geçişlerinin bulunduğu noktalara park etmiş araçlara da gerekli ceza işlemler uygulanmaktadır” sözlerine yer verdi.

 

Uygulamalardan vatandaşın da çok memnun olduğunu vurgulayan Balıkçı,  “Vatandaşlarımızdan beklentimiz; trafik kurallarına uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, toplu taşıma araçlarını kullanırken ayakta seyahat etmemeleri, özellikle yaya geçitlerinde yayalarımıza yol vermeleridir” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR