Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:03
Advert

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘U-11/ U-12 MİNİKLER ŞENLİK LİGİ’ BAŞLADI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2023 16:11
BÜYÜKŞEHİR’İN ‘U-11/ U-12 MİNİKLER ŞENLİK LİGİ’ BAŞLADI

80 TAKIMIN MÜCADELE ETTİĞİ ŞENLİK LİGİ 25 TEMMUZ’A DEK SÜRECEK

TAŞKIN: “ŞENLİK LİGİ’NDEKİ AMAÇ ÇOCUKLARIMIZA SPORDA FAİR PLAY’İ ÖĞRETEBİLMEK”

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene ikincisi gerçekleştirilen  ‘U-11/ U-12 Minikler Şenlik Ligi’ başladı.Türkiye Futbol Federasyonu iş birliği ile gerçekleşen ve 25 Temmuz’a kadar sürecek olan turnuvada, 80 takım şampiyonluk için ter dökecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her yaştan Mersinliyi spora teşvik etmek için birçok etkinliğe desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından bu sene ikincisi gerçekleştirilen ‘U-11/ U-12 Minikler Şenlik Ligi’ başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu iş birliği ile gerçekleşen, 80 takımın şampiyonluk için ter dökeceği ve 25 Temmuz’a kadar sürecek olan turnuvanın başlangıç vuruşunu Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok yaptı.11-12 yaş aralığında çocukların katıldığı turnuvada çocuklarda spor bilincini oluşturmak, rakibine saygılı olmak, takım olma kurallarını uygulamalı bir şekilde gösterebilmek amaçlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen maçlara dileyen herkes izleyici olarak gidebiliyor.

Lig faaliyetleri kapsamında takımların sağlık ihtiyacını karşılayan Büyükşehir Belediyesi, ligin tamamlanması ile birlikte şampiyon olan takım ve oyunculara çeşitli ödüller verecek.

“Şenlik Ligi’ndeki amaç çocuklarımıza spordafairplay’i öğretebilmek”

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın,‘U-11/ U-12 Minikler Şenlik Ligi’nin çocuklardaki spor bilincini artıran bir etkinlik olduğunu ifade ederek,“Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2. kez düzenlediği Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz Şenlik Ligi’ndeki amaç 11-12 yaş grubu çocuklarımıza spordafairplay’i öğretebilmek, rakibine saygı duymayı, insanlara saygı duymayı öğretmek. Çocuklara katı kurallar yok. Hakemlerimiz uygulamalı bir şekilde çocuklara kuralları öğretiyorlar. Amacımız doğru insan olmalarını sağlamak. Bu lige 80 tane takım katılıyor Mersin’den. Her takım 14 kişiden oluşuyor. 40 takım, 11 yaş grubu, 40 takımda 12 yaş grubu toplam 1120 sporcumuz katılıyor. 8 Temmuz’da turnuvamız başladı. 25 Temmuz’da da bitecek” dedi.

Günlük ortalama 20 maç oynandığını söyleyen Taşkın, “Turnuva devam ediyor.İzlemek isteyenler de bizim tesislerimize geliyorlar. Çocukların velileri hep burada, güzel bir kaynaşma oluyor. Hem veliler arasında hem sporcu çocuklarımız arasında. Amacımız Mersin'deki çocuklarımıza spor bilincini yaygınlaştırmak, geliştirmek. Mersin Büyükşehir Belediyesi her alanda olduğu gibi spor alanında da her türlü desteği vermeye devam ediyor” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR