Mersin Şehir
HV
04 EKİM Salı 20:22
Advert

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘YAYLA ŞENLİKLERİ’ KAPSAMINDA KONSERLER SÜRÜYOR

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2022 16:35
BÜYÜKŞEHİR’İN ‘YAYLA ŞENLİKLERİ’ KAPSAMINDA KONSERLER SÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR SANATÇILARI İLÇE İLÇE GEZİYOR, KONSER VERİYOR

BÜYÜKŞEHİR’İN KÜLTÜR SANAT EKİBİ AYDINCIK VE GÜLNAR’DA KONSER VERDİ

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinin Mersin’in her noktasına yayılması için başlattığı ‘Yayla Şenlikleri’ni sürdürüyor. İlçe ilçe gezen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası ile Mersin’in her noktasından müzik sesleri yükseliyor.

THM Topluluğu Aydıncık’ta, Kent Orkestrası Gülnar’da konser verdi

‘Yayla Şenlikleri’ kapsamında yapılan konserlerle merkeze en uzak noktadaki vatandaşlar da konser keyfi yaşıyor. Kendilerine her hafta farklı bir rota belirleyen ve kırsalda vatandaşlarla buluşanBüyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası,haftanın kapanışını Aydıncık ve Gülnar ilçelerinde muhteşem bir konserle yaptı.

Aydıncık İlçesi Duruhan Mahallesi’nde sahne alan Türk Halk Müziği Topluluğu, sevilen türküleri Aydıncıklılar için seslendirirken, Gülnar’da pazar yerinde sahne alan Kent Orkestrası ise bölge sakinlerine eğlenceli bir akşam yaşattı.

Yaz akşamlarını, ilçelerine kadar gelen kültür sanat ekibi sayesinde renklendiren Aydıncık ve Gülnarlı vatandaşlar ise verilen konserlerden memnun ayrıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR