Mersin Şehir
HV
28 MAYIS Salı 14:52
Advert

CHP MERSİN KADIN KOLLARI KONCA KURİŞ’İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2023 15:19
CHP MERSİN KADIN KOLLARI KONCA KURİŞ’İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde CHP Mersin Kadın Kolları İl Başkanı, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanları, İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı ve yönetimi ile birlikte Konca Kuriş’in Mersin Şehir Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret etti.

CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, Hizbullah terör örgütü tarafından katledilen Konca Kuriş’in mezarının başında şunları söyledi:

“Maalesef Konca Kuriş’i katleden Hizbullah Terör Örgütü’nün siyasi uzantısı Hüdapar’ın milletvekilleri AKP listelerinden meclise girdi. Bundan sonra TBMM sıralarında yer alacaklar. Bu durumu kabul etmiyoruz ve lanetliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemizi sürdüreceğiz ve ne mutlu bize ki yalnız değiliz. Millet İttifakı ortağımız İyi Parti Kadın Politikaları Başkanımız ve yönetimi bizimle. Çünkü bu mücadele bütün kadınların mücadelesi, bütün insanlığın mücadelesi. 28 Mayıs’ta da Konca Kuriş, Gaffar Okkan için sandığa gideceğiz. Bu zihniyetlerle, terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim için PKK terör örgütüdür. FETÖ terör örgütüdür. Hizbullah terör örgütüdür. Konca Kuriş gibi Mersin’in değeri olan, İslamcı feminist olarak hafızalarımızda yer edinen değerli insanı ve bize bıraktığı emaneti, kadın mücadelesini Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak sonuna kadar sürdüreceğiz. Mekanı cennet olsun. Bir kez daha tüm terör örgütlerini lanetliyoruz.

AdminAdmin

YORUMLAR