Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 13:28
Advert

CHP’Lİ KIŞ:  “31 MART GECESİ MERSİN’DE ZAFER BİZİM OLACAK”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2024 14:16
CHP’Lİ KIŞ:  “31 MART GECESİ MERSİN’DE ZAFER BİZİM OLACAK”

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, seçime bir hafta kala Mersin ve ilçelerinde yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Mersin’de seçim ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla, esnafla, sivil toplum kuruluşları dahil her kesimle bir araya gelen Kış, Mersin’de ki seçim atmosferine yönelik yaptığı değerlendirmede; “Mersinlilerin,Büyükşehir’in hizmetlerinden ve çalışmalarından dolayı duydukları memnuniyete bizzat şahid olmanın çok sevindirici olduğunu” vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer başta olmak üzere, CHP Mersin il, ilçe örgütleri ile yoğun bir seçim programı gerçekleştiren Kış, Mersin’de ki genel manzaradan çok memnun olduklarını ifade etti.

Kış, hemşerileriyle yaptığı sohbetlerde, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü hizmet politikasının büyük taktir topladığını ifade etti.

Hangi kapıyı çalsalar, hangi eli sıksalar yediden yetmişe herkesin tek derdinin ekonomik kriz olduğunu belirten CHP’li Kış, bugüne kadar iktidarın yanında olan, oy veren kesimlerin bile büyük bir pişmanlık içerisinde olduğunu söyledi. Kış, emeklinin, çiftçinin, öğrencinin, işçinin, iş verenin toplumun her kesiminin yarayan kanası olarak geçim derdine dikkat çekti. Seçime bir hafta kala ilçe ziyaretlerine devam eden Kış, vatandaşların hükümetin politikalarına yönelik,sandıkta gereken tepkiyi göstereceklerine emin olduklarını belirtti.

Seçim gezilerinde, Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, gencinden yaşlısına her kesimin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Kış, Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere, kadınlara, çiftçiyedestek projelerinden duyulan memnuniyeti de görmenin gurur verici olduğunu söyledi.

 

Yenişehir İlçesi’nde seçim ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla ve Pazar esnafı ile bir araya gelen CHP’li Kış, Yenişehir ilçesinde yaptıkları çalışmada Belediye Başkanı Seçer’e yoğun ilgi gösterildiğini belirtti.

 

Aynı gün içerisinde Gülnar, Bozyazı ve Anamur’a ziyaret gerçekleştiren CHP’li Kış, burada da vatandaşlarla bir araya geldi, ilçelerdeki memnuniyeti yerinde gördü.

 

Geçtiğimiz hafta, Gülnar İlçesi Büyükeceli Mahallesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in “HalkBuluşması”na eşlik eden Kış, burada da halk tarafından coşkuyla karşılandıklarını ifade etti.

 

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 2019 yılından bu yana 5 yıllık görev süresince 13 ilçede çok önemli hizmetler gerçekleştirdiğini vurguladı.

 

 

 Kış, Başkanımız Vahap Seçer, göreve geldiği ilk gün neler yapıyorsa 5 yıl boyunca aynı çalışma azmini, kararlılığı ve hakkaniyeti göstererek hizmetlerini yapmaya devam ediyor. Bizim belediyecilik anlayışımız diğer partilerden çok başka. Bizim belediyeciliğimiz artık bir marka oldu. Bu markanın altında insan, dayanışma, birlikte yol alma var, hakkaniyet, huzur ve birlik beraberlik var” diye konuştu. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler hakkında konuşan Kış, “Ben inanıyorum ki 31 Mart’ta sandıklarda hem Gülnar’da hem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığında rekor oy farkıyla bu seçimi kazanacağız ve hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

 

‘Halk Buluşması’ sonrası Büyükeceli’de esnaf ziyareti de yapan Kış, esnaf ve yurttaşlarla konuşarak sorunlarını dinledi.

 

Daha sonra Bozyazı İlçesi’ne geçen CHP heyeti, burada esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

 

Bozyazı’nın ardından Anamur’a geçen milletvekili Kış,  otobüsle ilçe turu yapıp, CHP Büyükşehir Belediye Başkanı ve AdayıVahap Seçer ve CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz ile birlikte Anamur halkını selamladı.

CHP heyeti Anamur’da da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Seçim gezilerine ara vermeden devam eden Kış, Mut İlçesi’ni de ziyaret etti.

Mut’ta vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, “gerçekleştirdikleri her hizmeti her yurttaşa eşit şekilde ulaştırdıklarını hiç kimseye ayrımcılık yapmadıklarını” söyledi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Mut tarihi Taşhan’da düzenlenen ‘Üretici Kadınlar Buluşması’na katılan CHP’li Kış burada üretici kadınlar ile bir araya geldi.

 

Mut’un insanların her zaman çalışkan, üretken ve becerikli olduğunu belirten CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Anadolu’nun her noktasında en çok çalışan, emek eden, zahmet çeken elbette ki kadınlar. Kadınlar evde çocuğa bakar, tarlada bahçede çalışır inanılmaz derecede emek harcarlar ama bunlar hiçbir zaman göz önünde görülmez. Ama 2019 yılında Vahap Seçer Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yapmış olduğu projelerde özellikle kadın üreticilerimize, kadın çalışanlara ayrı bir önem ve çalışma gerçekleştirdi. Mut adayımız Gülsüm Hanım da hem kooperatifçilikten hem üretimden gelen bir adayımız. Sizlerin desteğiyle Gülsüm Başkan Mut Belediye Başkanı seçilecek ve Başkan Seçer de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. Bu hizmetler sizlerle birlikte kat ve kat devam edecek” diye konuştu.

 

CHP’li Kış, Mersin’in hangi noktasına giderse gitsinler, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden dolayı vatandaşların taktir ve memnuniyeti ile karşılaştıklarını ifade etti.

 

Kış, seçim gezileri kapsamında Akdeniz İlçesinede gitti. Akdeniz’de; Karaduvar, Kazanlı, Anadolu ve Adanalıoğlu mahallelerini ziyaret etti.

 

 

Akdeniz’in Mersin’in özeti olduğunu kaydeden CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, “Mersin’i var eden, Mersin’in zenginliğini oluşturan tüm kesimler Akdeniz’de buluşmuş. Böylesine derin ve çeşitli bir ilçenin elbette çok derin sorunları ve talepleri de var. 2019 yılında Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in belediye başkanı seçilmesiyle daha çok ilgi ve alaka gördü. Başkanımız, burada zor olanı gerçekleştirdi. Her yere eşit, adaletli ve ayrımsız hizmetler götürdü ve götürmeye de devam ediyor. Ben inanıyorum ki ikinci 5 yılda sizlerin oylarıyla ve destekleriyle Vahap Seçer Başkanımız tekrardan Başkan seçilerek hizmetlerine devam edecek” ifadelerine yer verdi.

 

Toroslar İlçesi’nde Halk Buluşmasına katılan milletvekili Kış, CHP Belediye Başkan Adayları ve örgütüyle beraber, Arslanköy, Güzelyayla, Ayvagediği, Gözne, Düğdüören ve Kaşlı Mahalle halkı ile bir araya geldi.

Toroslarda ilgi ve coşkuyla karşılanan CHP heyetinde yer alan Kış, Toroslar halkının tam desteğini alacağımız ortada diyerek, “Mersin’i açık ara fark ile kazanacağız” dedi.

Tarsus ziyaretinde tekstil işçileri ile bir araya gelen Kış, Vahap Seçer’in Mersin’de fark yarattığını, tüm ziyaretlerde memnuniyetle, sevgiyle karşılandığını ve 31 Mart gecesi yeniden zafer yazacaklarını vurguladı.

 

CHP’li Kış, seçime kadar 13 ilçede seçim ziyaretlerini aralıksız sürdüreceklerini ifade etti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR