Mersin Şehir
HV
26 MART Pazar 18:25

CHP’li Saydam’dan 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

EŞİTLİK MÜCADELESİ SÜRÜYOR.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2023 16:04
CHP’li Saydam’dan 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili A.Adayı Mehmet Saydam, kadınların 8 Mart 1857’den beri tüm dünyada eşitlik ve özgürlük mücadelesi verdiğini belirterek, kadınların mücadelesi ile Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi inşa edileceğini söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili A.Adayı Mehmet Saydam, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesinin aynı zamanda aydınlık Türkiye mücadelesi olduğuna vurgu yaptı.
Kadınların 8 Mart 1857’den beri tüm dünyada eşitlik ve özgürlük mücadelesi verdiğini anımsatan Saydam, kadınlara karşı ayrımcılığın hala devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Kadınların haklarını koruyan İstanbul Sözleşmesi’nden tek adamın imzasıyla bir gecede Türkiye’nin imzası geri çekildi.  İmzanın çekilmesinin ardından çok kadın öldürüldü. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde; kadınların desteği ile Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi inşa edeceğiz.
Tüm kadınların şiddetten uzak, eşit ve özgür olduğu, kadınların her alanda görünür olması için mücadelemizi yükselteceğiz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR