Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 14:48
Advert

CHP’li Yılmaz’dan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2024 11:41
CHP’li Yılmaz’dan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SONUNA KADAR SAVUNUYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanı Av. Ulaş Yılmaz, iletişim özgürlüğünün önemine işaret ederek, “Güçlü, yansız, ilkeli, demokratik bir medya temel hedefimiz. Basın hakları ve iletişim özgürlüğünü sonuna kadar savunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Av. Ulaş Yılmaz, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajında, Basın Özgürlüğü Endeksinde Türkiye’nin 180 ülke içerisinde 158. sırada yer aldığını söyledi.
İletişim özgürlüğünün demokratik sistemin temel koşullarından biri olduğuna işaret eden Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak güçlü, yansız, ilkeli, demokratik bir medya temel hedefimiz. Yayınlarda sansür veya ön denetime kesinlikle karşı olan anlayışımızla, basın hakları ve iletişim özgürlüğünü sonuna kadar savunuyoruz” dedi.

YEREL BASIN GÜÇLENDİRİLMELİ
Yerel medyanın da önemine vurgu yapan Yılmaz, şöyle devam etti: “Yerel demokrasinin güçlendirilmesinde önemli bir işlevi olan yerel görsel ve yazılı medyanın gelişmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Yerel radyo, televizyon ve gazeteler ile internet yayıncılığının mali ve kurumsal yapıları güçlendirilmelidir. Gerçekleri yazdıkları için gözaltına alınan, tutuklanan gazeteciler, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitiren gazetecileri saygıyla anıyor; 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyorum.”

AdminAdmin

YORUMLAR