Mersin Şehir
HV
28 MAYIS Salı 13:11
Advert

ÇUKUROVA BASKETBOL KULÜBÜ-FENERBAHÇE ALAGÖZ HOLDİNG SPOR KULÜBÜ MAÇI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2023 12:17
ÇUKUROVA BASKETBOL KULÜBÜ-FENERBAHÇE ALAGÖZ HOLDİNG SPOR KULÜBÜ MAÇI

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, KADINLAR BASKETBOL SÜPER LİGİ’NDE MÜCADELE EDEN ÇUKUROVA BASKETBOL KULÜBÜ-FENERBAHÇE ALAGÖZ HOLDİNG SPOR KULÜBÜ MAÇINI İZLEDİ

 

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte İNG Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Çukurova Basketbol Kulübü ile Fenerbahçe Alagöz Holding Spor Kulübü maçını izledi.


Ligin ilk haftasında Servet Tazegül Spor Salonunda oynan maç öncesinde düzenlenen resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Pehlivan, “Biz bugün sezonun ilk maçını hep birlikte izlemeye geldik. Çukurova Basketbol Kulübü geçen yıl bize üst düzey maçlar izletti. Hem Türkiye liglerinde hem de Avrupa liglerinde her maç üst düzeydeydi. Avrupa ikincisi oldular, Türkiye'de de Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı aldılar. Bütün takımımızı, yöneticilerinden, antrenörlerine ve bütün oyuncularına kadar tek tek tebrik ediyorum. 


Biliyorsunuz, yakın bir zamanda Kadın Voleybol Milli Takımımız Avrupa'da yüzümüzü güldürerek bayrağımızı göndere çektirdi. Şampiyon oldu. Bu sene de Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol takımımızın Avrupa şampiyonu olmasını diliyoruz. Bunun için, bu sene bütün hazırlıklar yapıldı. Bugün de ilk adımı atacaklar.


İlimizde, özellikle de spor alanında destek zeminimizi biraz daha genişleterek tabana yaymamız gerekiyor. İlimizde ticari faaliyet gösteren firmalarımıza her vesile ile çağrıda bulunuyoruz. Takımlarımıza ne kadar sahip çıkarsak o kadar başarılı neticeler elde edeceğiz ve bu gururu hep birlikte yaşayacağız. Şu anda Avrupa ve dünya standartlarında olan bir tesisin içerisindeyiz. Her geçen gün spor altyapımız daha da gelişiyor. 


Çukurova Basketbol Kulübümüze, bu sezonda çıkmış olduğu bu yolda hem Ülkemizdeki liglerde hem de Avrupa Liglerinde üstün başarılar diliyorum.” dedi
Servet Tazegül Spor Salonunda oynanan maçta Çukurova Basketbol Kulübü Fenerbahçe Alagöz Holding Spor Kulübü’nü 76-74 yendi.

AdminAdmin

YORUMLAR