Mersin Şehir
HV
29 EYLÜL Cuma 07:34

DEĞERLERİNİZE LÜTFEN YAŞARKEN SAHİP ÇIKIN,

Fikret Yalçın

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 10:48
DEĞERLERİNİZE LÜTFEN YAŞARKEN SAHİP ÇIKIN,

Sosyal medya da özelikle instagram da yıllardır günlük paylaşımlar yaparım..Eski bir tiyatro emekçisi ve ünsüz bir yazar olarak sevdiklerime , takipçilerime kah mizah, kah duygusal ve kah siyasi taşlama örnekleri yaparak mesajlar vermeye çalışıyorum ve bu konuda da hergün yeni bir şeyler öğrenerek  de bilgilerimi tazeliyorum…2011 yılında duygusal yönüm ağır basınca hemen hemen herkese , kurumlara vs. Küserek kabuğuma çekildim..ama tiyatro sevdam, sahne tozu, ve o anlatılamaz alkış heyecanları hiç aklımdan gitmedi..Geçen yılın sonunda ekmeğini, övgüsünü belki de yer yer sövgüsü yediğim kentime kalıcı bir hediye bırakmak amacıyla, tuttuğum günlüklerden yola çıkarak anı- belgesel tarzda” MERSİN’de TİYATRO CALIŞMALARI” kapsamında bir kitap hazırlamaya başladım.. ve bu konuda en büyük yardımı ise başta müthiş bir arşivi olan Mehmet  Tekkanat namı diğer ÇETO abim, bana müthiş derece de yol gösteren Prof.Dr. Nurhan TEKEREK, yüreği güzel ve tiyatro aşığı abim Oguz TOPAÇOĞLU,  Şair ve yazar Hüseyin SUNGUR, İçel sanat kulübü başkanı Mecit BASKIN ve kalemiyle hergün bizi motive eden Baha AKINER, il kültür müdür yardımcısı ve sıkı dost  Arkeolog Yaşar ÜNLÜ gibi değerli dostlarımdan aldım.. 
OK-AST tiyatromuzun kurulmasında ve gelişmesinde emeği olan başta  rahmetli OKAN ERDEN olmak üzere Süleyman DANE,  Sedat ve Pervin EMİCİ, Alev İNAL, Dilek KARABULUT, Celaleddin ERTAN, Gülseren KIYANÇİÇEK , Muazezzez ASTAM, Yılmaz DURU, VEYSEL YAŞAR, Aliş MÜBAREK gibi derin izler bırakan tüm tiyatro emekçisi dostlar sayesınde ve ilk turnemizi Ankara’ya yapan , o dönem OK-AST bünyemizde oyuncu olarak bulunan sevgili Rüstem Kaya TEPE  dahil olmak üzere herkese saygılar.. ve sevgilerimle.
Ve bugünlere yeni bir kitap hazırlayarak ki ,tanıdık, tanımadık insanlar “ Abi, söz uçar yazı kalır , bu güzel paylaşımlarını bir kitap haline getirsene, çünkü kişiler  sosyal medya da hızlıca beğenip geçiyor, çağ tüketim çağı, o yüzden bunu kalıcı yap dediler ve  “SOSYAL MEDYA SEÇKİLERİM”  adlı kitabım böylece ortaya çıktı,..Beni bir anda YAZAR dünyasına iten ve bu konuda en büyük payesi olan, çok değerli ve özel bir arkadaşımın yaşadığı travmatik bir olay sonucu ,onun duygu ve düşüncelerini anlatan  ve etkileyici bir büyüsü bulunan,   bir tiyatro oyunu da yazmaya başladım ve HAYKIRIŞ adlı oyunum ortaya çıktı… yakında o da piyasaya sürülecek…
Ama kentimden bir isteğim olacak; DEĞERLERİNİZE LÜTFEN YAŞARKEN SAHİP ÇIKIN, çünkü hayat çok kısa…
Saygılarımla…
Fikret Yalçın 

AdminAdmin

YORUMLAR