Mersin Şehir
HV
17 TEMMUZ Çarşamba 17:02
Advert

EKMEN MERSİN DTO ZİYARET

DEVA Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen,

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2023 14:05   Güncelleme : 26-08-2023 14:20
EKMEN MERSİN DTO ZİYARET

DEVA Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen,
“Mersin Ana Konteyner Limanı en önemli önceliğimizdir”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu'nu ziyaret etti. Mersin İl Başkanı Taner Işıkbay’ın da eşlik ettiği ziyarette, Mersin Limanında yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere deniz taşımacılığı, ana konteyner limanının ülke ekonomisi için önemi ve gerekliliği üzerine fikir alışverişi yapıldı.
Mersin’in sorunları ve ihtiyaçlarını yakından takip ettiğini vurgulayan, Ekmen, “Mersin, lojistik sektörü, sanayi, tarım ve turizm potansiyeli ile tek başına Türkiye ekonomisine büyük güç verecek kapasiteye sahip. Konteyner kapasitesi 2 milyon olan bir limanı var ama ihtiyacı olan kapasite en az 15 milyon TEU. Bu ölçekte bir liman yapılması en elzem meselelerden birisi. Mersin’e 15 milyon konteyner kapasiteli liman yapın çok kısa sürede kendini amorti eder” dedi.
Mersin, yurtiçi ve yurtdışına olan bağlantı kolaylığının sağladığı avantajlarla yalnız Türkiye’nin değil, Doğu Akdeniz’in de en önemli liman kentlerinden biri olarak, söz konusu liman yatırımının yapılacağı en doğru seçenek olarak görüldüğüne vurgu yapan Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu da, “Gerek Ankara’ya yaptığımız gezilerde gerekse Mersin ziyaretinde bulunan ilgili bakanlar ve yetkililerin verdikleri sözlerinde durmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR