Mersin Şehir
HV
28 MAYIS Salı 13:12
Advert

Ekmen'den vatandaşa 'sandığa gelin' çağrısı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 17:09
Ekmen'den vatandaşa 'sandığa gelin' çağrısı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Yenişehir’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimler öncesi Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinin yer aldığı broşürler dağıtıldığı ziyarete, Mersin İl Başkanı Sedat Topuoğlu, Toroslar ilçe başkanı Sultan Aydoğan, Akdeniz ilçe başkanı Özcan Demir, il ve ilçe teşkilatları katıldı.

Ekmen’e yoğun ilgi gösteren esnaf ve vatandaşlar yaşanılan ekonomik sıkıntının her geçen gün daha fazla kendisini hissettirdiğini dile getirerek çözüm üretilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yaptıkları ziyaretlerde hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun ağırlıklı olarak değişim arzusu ve iradesinin öne çıktığının altını çizen Ekmen, vatandaşlara sandığa gidilmesi çağrısında bulundu. Toplumun tüm kesimlerinin maruz kaldığı bu ekonomik ve siyasal baskı ortamının aşılmasının tek yolunun demokrasiye saha sıkı sarılmak olduğuna vurgu yapan Ekmen, “Demokrasiyi egemen kılmanın en doğru yolu da sandığa sahip çıkmaktır. İktidar partisinin seçimlere katılımın azalmasına yönelik motivasyon çalışması yaptığını iyi görmemiz gerekiyor. Çok iyi biliyorlar ki kullanılan oy oranı ne kadar artarsa kazanma şansları o kadar azalıyor. Bu nedenle çeşitli şekillerde insanların motivasyonunu bozarak sandıklardan uzak tutmaya çalışıyor. Demokrasiye inanan insanlar olarak bu oyunu iyi görmeli ilk turda olduğundan çok daha yoğun şekilde sandığa gidip oyumuzu kullanarak demokrasiye olan katkımızı ortaya koymalıyız” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR