Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 15:16
Advert

“EMEĞİN KUTSALLIĞINI VE DEĞERİNİ HER ZAMAN ÖN PLANDA TUTMALIYIZ”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2024 15:45
“EMEĞİN KUTSALLIĞINI VE DEĞERİNİ HER ZAMAN ÖN PLANDA TUTMALIYIZ”

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Adnan Gündoğdu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak emeği ve dayanışmayı vurguladı.

 

Gündoğdu, yaptığı açıklamada, emeğin ve emekçinin değerinin her şeyin önünde olduğunu belirterek, “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Emek, insanın yaratılışında vardır. Toplumun var oluşunda, kalkınmasında ve gelişmesinde en temel unsurdur. Bu nedenle emeğin kutsallığını ve değerini her zaman ön planda tutmalıyız. Özellikle enflasyon ortamında paranın hızla eridiği, geçim sıkıntısının yaşandığı bu dönemde emekçi kardeşlerimizin sorunlarını aşmasına yardımcı olunmalıdır” dedi.

 

Gündoğdu, emekçilerin hak ettikleri değeri görmesi gerektiğini vurgulayarak, işverenlerin de çalışanlarına karşı sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, iş dünyası olarak emeğin ve dayanışmanın önemini her zaman hatırlamak ve bu değerleri korumak adına çaba sarf etmek gerektiğini söyledi.

 

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, açıklamasını emeğin ve dayanışmanın toplumun temel taşları olduğunu vurgulayarak tamamladı.

AdminAdmin

YORUMLAR