Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 11:48
Advert

EŞ BAŞKANLARDAN ‘GADİR HUM BAYRAMI’ MESAJI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2024 19:32
EŞ BAŞKANLARDAN ‘GADİR HUM BAYRAMI’ MESAJI

Akdeniz Belediye Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan; “Hz. Muhammed’in Veda Haccı dönüşü Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün” olarak anılan Gadir-i Hum Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ortak metinde birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü vurgusu yapan Eş Başkanların mesajı şöyle; “Bayramlarımız, bütün kültürlerde küskünlük ve dargınlıkların unutulduğu özel günlerdir. Bugün de bu zenginliklerimizden biri olan Gadir Hum Bayramı'nın coşku ve mutluluğunu birlikte yaşıyoruz.

Bizler; sahip olduğumuz renklerimizle ve farklılıklarımızla güzel ve güçlüyüz. Bugüne kadar yaşattığımız barış, kardeşlik ve hoşgörü kültürünü gelecek nesillere aktarmak da hepimizin ortak görevidir.

Her kültür ve inançtan yurttaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, hüznü ortak hüznümüzdür. Akdeniz’de yurttaşlarımızın bizlere yüklediği görev ve sorumlulukla güzel günler için hep beraber çalışacağız, ayırım yapmadan bütün insanlarımıza hizmetlerimizi ulaştıracağız.

Çünkü ‘sen, ben yok, biz varız.’  Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye’de ve dünyanın farklı kentlerinde yaşayan Arap Alevilerinin Gadir Hum Bayramını tebrik ediyor; bayramın ülkemizde ve Ortadoğu’da ve tüm dünyada barışa, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyoruz.”

 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR