Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:56
Advert

Haberler İLİMİZİ TANITAN "MERSİN'İM" DİJİTAL KİTABI YAYIMDA

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-08-2023 13:39
Haberler İLİMİZİ TANITAN

İlimizi farklı yönleriyle tanıtan "Mersin'im" dijital kitabı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz web sitesinde yayımlandı.

           

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA:

 

            "Yaşadığımız şehri tanımak, tarihini, kültürünü, coğrafyasını bilmek kendimizi tanımak gibidir. Yaşadığımız şehrin olanakları bizlerin yaşamlarını doğrudan etkilemektedir. Yaylalarıyla, geniş kıyı şeridiyle, tarım ve turizm alanlarıyla sakinlerine birçok olanağı aynı anda sunabilen, köklü bir tarihe ve kültüre sahip Mersinimiz, her yönüyle çok zengin; yaşanmaya, görülmeye değer bir şehirdir.

            Eğitim camiası olarak bizlerin de bu güzel şehri evlatlarımıza tanıtmak, bu kadim kültürü yaşatmak ve yeni nesillere anlatmak görevimizdir. Bu sorumlulukla Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak birçok proje gerçekleştirmekteyiz. Geleneksel meslekler, Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımızda açılan kurslarımızla yaşatılmakta, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından çıkarılan "Mersin'de Gezdikçe Öğreniyorum" adlı dijital gezi rehberimizle ilimizin gezilip görülecek yerleri tanıtılmakta, "81 Çalıkuşu Mersin" dergimizin her sayısında ilimizin doğal ve tarihi güzellikleri detaylı olarak anlatılmakta, "Ürün Tanıtma Kataloğu" muzda ilimizin yerel el işlerine yer verilmekte, "Eğitim Tarihi Albümü" nde ilimizin eğitim tarihine ışık tutulmaktadır. Hazırladığımız beşinci kitabımız "Mersin'im" ile de ilimizi farklı yönleriyle tanıtmayı, eğitim camiamıza ve tüm vatandaşlarımıza Mersin'in zenginliklerini anlatmayı amaçladık.

            Bu kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, 'Mersin'de Okudukça Güzelleşir Hayat' mottosuyla tüm kitaplarımızın okurlarla buluşmasını, ilimizi tanıtan yeni kitabımızın tüm eğitim camiamıza ve Mersinimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR