Mersin Şehir
HV
04 ARALIK Pazartesi 03:39
Advert

HASARLI OKUL BİNALARI ÖNERGESİ

CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “ÇOCUKLARIMIZIN HASARLI BİNALARDA EĞİTİM GÖRMELERİ KABUL EDİLEMEZ!”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2023 12:27
HASARLI OKUL BİNALARI ÖNERGESİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrası Tarsus’taki Turgut İçgören Ortaokulu’nda meydana gelen hasarı örnek göstererek “Çocuklarımızın bu hasarlı binalarda eğitim ve öğretim görmeleri kabul edilemez.” Dedi.

 

OKULLARIN HASAR TESPİTLERİ YAPILMIŞ MIDIR?

 

Depremden zarar gören okullara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP’li Başarır, “Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okulların hasar tespitleri yapılmış mıdır? Yapılmışsa hangi okullar az hasarlı/hasarlı/ağır hasarlı şeklinde tespit edilmiştir?” sorusunu yöneltti.

 

ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZDİR

 

Örnek teşkil etmesi amacıyla Tarsus ilçesinde bulunan Turgut İçgören Ortaokulu’ndaki hasarların fotoğraflarını paylaşan CHP’li Başarır, “Maalesef bu deprem Mersin’de de birçok binamızı etkilemiştir.. Ancak çocuklarımızın böylesine hasarlı okullarda eğitim öğretimine izin verilmesi hiçbir şekilde kabul edilebilir değildir. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Buradan Milli Eğitim Bakanı’na sesleniyorum. Derhal, çocuklarımızı bu hasarlı binalardan çıkarıp daha güvenilir, daha sağlam binalarda eğitim ve öğretim almalarını sağlayın.” Dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR