Mersin Şehir
HV
29 EYLÜL Cuma 07:09

‘KÖY BİZİM ŞENLİK BİZİM’ ETKİNLİKLERİ SİLİFKE GEZİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 11:52
‘KÖY BİZİM ŞENLİK BİZİM’ ETKİNLİKLERİ SİLİFKE GEZİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus’ta başlattığı ‘Köy Bizim Şenlik Bizim’ etkinlikleriMersin’in farklı ilçelerinde de düzenleniyor. Bir taraftan Tarsus’ta etkinliklere devam ederken,diğer taraftan Silifke’ye geçen şenlik ekibi, mahalle mahalle geziyor, çocuklara mutluluk dağıtıyor.

Yaz tatilinde çocuklar için büyük bir eğlence olan şenlik, barındırdığı rengarenk içeriği ile eğlenceyi çocukların ayağına kadar götürüyor. Büyük bir otobüs ile yola çıkan ekip, mahalle çocuklarına geleneksel sokak oyunlarından dans etkinliğine, resim yapma ve yüz boyama etkinliğinden kukla oyununa, çömlek yapım atölyesinden Karagöz-Hacivat orta oyununa kadar birçok etkinliği sunuyor.

Silifke’de ilk durağıGökbelenMahallesi olan ekip; şenlikleriTaşucu, Atayurt, Kabasakallı, Sarıcalar, Mara, Sarıaydın ve Kurtuluş mahallelerine taşıdı. 5 Eylül’e kadar devam edecek olan şenlikte ekibin daha sonraki rotası ise sırasıyla; İmamlı, Uzuncaburç, Ören, Keben, Senir ve Sayağzı mahalleleri olacak.

“Eğlence, çocuklarımızın ayaklarına kadar geldi”

Yaz tatilinde böyle bir eğlencenin düzenlenmesinin çocuklar açısından çok iyi olduğunu söyleyen Tolga Çakmak, “Özellikle çocuklar için çok güzel bir eğlence.Çocukların eğlenmesi çok iyi oldu”derken, oğluArda Çınar Çakmak ise, “Yüzümü boyattım, elle baskı yaptım. Kukla izledik. Balon aldık, çok eğlendim”cümleleri ile duygularını paylaştı.

Eğlencenin çocukların ayağına kadar geldiğini ifade eden Leyla Dane de, “Biz çok memnun kaldık. Silifke'de bu tarz etkinlikler pek olmuyordu. Başkanımıza da teşekkür ederiz. Çocukların yüzleri boyandı, balon dağıtıldı. Böyle etkinlikler bizim için de iyi oluyor” ifadelerini kullandı.

Hilmiye Gültekin ise, “Kukla, oyun, balon, resim vardı. Çocuklar çok eğlendi. İyi ki gelmişiz”cümleleriyle etkinliği değerlendirdi

AdminAdmin

YORUMLAR