Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:00
Advert

MEPİAD Mersin Ticaret İl Müdürü Güçlü'yü Konuk Etti

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2023 14:54
MEPİAD Mersin Ticaret İl Müdürü Güçlü'yü Konuk Etti

MEPİAD Mersin Perakendeci İş İnsanları Derneği olarak  Başkanı Özcan Demir ve Dernek  Üyelerinin katılımıyla Mersin perakende sektör temsilcilerini daha etkileşimli, diyaloğa açık, sorun değil çözüm odaklı özel sektör ile kurumlar arası iletişimi güçlendirmek için başlattığımız Mersin'de devleti temsil eden kurum müdürleri başlattığı bu ayki toplantısında Mersin Ticaret İl Müdürü Hüseyin Güçlü 'yü konuk etti.

Dernek üyeleri sektörlerinde iş veren olarak yaşamış oldukları sıkıntılar hakkında sorularını yönelttiler. Hüseyin Güçlü soruyu özenle cevaplayarak dernek üyelerini aydınlattı.

Dernek üyeleri Perakende sektöründe enflasyonun yüksek seyretmesinden dolayı sürekli etiket değiştirmekten bıkarak isyan etme durumunda olduklarını dile getirdiler, ayrıca Perakende Yasasının bir an önce çıkmasını talep etti. Perakende Yasasının çıkmasıyla kuvvetler ayrılığı olacağından, her işletmenin kendi alanında iş yapması gibi faydalı olacağından, perakende yasasının çıkmamasının zincir marketlerin işine geldiğini dile getirdi. 

Mepiad Üyeleri küçük ve orta ölçekli kobilerin e-ticaret konusunda yetersiz kaldığını, yaşamış olduğu sıkıntılardan biri de Tüketici Hakem Heyetleri kararlarında işletmelerin bilgi yetersizliği konusunda yaşadıkları sorunları dile getirildi.


Ayrıca Mepiad  Derneği talebi doğrultusunda kendisi ve KOSGEB, tüketici hakem heyeti gibi müdürlüklerle birlikte daha ayrıntılı daha kapasiteli bir toplantı da yapabilecekleri ifade edildi.

 Mepiad Başkanı Özcan Demir, Hüseyin Güçlü'ye Atatürk desenli kahve fincan setinden hediye etti. Katılımlarından dolayı Mepiad Yönetim Kurulu Üyeleri; Özcan Demir (Zeynep Çeyiz), Sadık Özkan (Dr Otto Yatak), Hüseyin Kış (Derya Grup), Osman Kiper (Barok Mobilya), Mustafa Uçar (Bey Consept Mobilya), Halil Kartal (Sanat Perde)  Mepiad Üyeleri; Bekir Sarıabacı (Onur Mobilya), Caner Bayır (Almila Mobilya)  Taner Kılıç (HSA Su Arıtma Sistemleri), Yadigar Akkuş (Silvia Concept), İzzet Mireş  (Mireş Market), Hasan Uçar (Nazende Fasıl Restaurant), Neslihan Başkurt (Mekan Tantuni), Mehmet Ali Akif Yılmaz (Tunay Çanta), Yunus Deniz (Denpa Endüstriyel Mutfak Ekipmanları), Emre Bayram (Motta Ajans, Tuncay Akın (Anka Merkezi Isıtma Soğutma Sistemleri) ile Halim Çavuşoğlu (Mersin Giyimciler Odası Başkanı), Kemal Dede (Mersin Tekstil Üreticileri Dernek Başkanı) Aziz Özcan (Admer Orman Ürünleri),Taner Işıkbay, Hasan Söyümez (Kitapsan Kırtasiye), Aykut Toker (Makiteks Tekstil)  de toplantıda yer aldı.

 Mersin Ticaret İl Müdürü Hüseyin Güçlü'ye teşekkür edilerek bir sonraki geniş kapsamlı toplantıda buluşma dileğiyle toplantı sona erdi..

AdminAdmin

YORUMLAR