Mersin Şehir
HV
04 ARALIK Pazartesi 02:47
Advert

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1. Birleşimi Yapıldı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2023 13:32   Güncelleme : 09-11-2023 13:34
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1. Birleşimi Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bedri Dursun başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen Meclis toplantısında birimlerden gelen 35 ve komisyonlara havale edilen 6 madde olmak üzere toplam 41 madde görüşüldü.

Dursun: “Cumhuriyet’imizin 2. yüzyılında daha güçlü ve mutlu bir ülke ümit ediyorum”

Gündem dışı konuşmalar bölümünde konuşan Başkan Vekili Bedri Dursun, “29 Ekim'de Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yılını kutladık ve Cumhuriyet’imizin 2. yüzyılına girdik. Yurt genelinde ve Mersin'de halkın da katılımıyla büyük kutlamalar oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de önemli etkinlikleri oldu. Bu anlamda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilgili bürokrat arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Cumhuriyet’imizin 2. yüzyılında daha güçlü ve mutlu, milli gelirde gelişmiş ülkeleri yakalamış hatta geçmiş olmayı, gençlerin ve kadınların yaşamaktan keyif aldıkları bir ülke olmasını ümit ediyorum” dedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yıldönümü dolayısıyla da konuşan Dursun, “Bize bu Cumhuriyet’i bırakan, mazlum milletlere önderlik etmiş olan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve özlemle anlıyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

Metro projesi için finansman desteği toplantıda oy çokluğuyla kabul edildi

Meclis toplantısında, ‘Mezitli 3 Ocak Hafif Raylı Sistem Metro Hattının İnşaat ve Elektromekanik Sistemlerinin Temini, Montajı ve İşletmeye Alınması İşi’ projesi için ihtiyaç duyulan finansmanın ilgili mevzuat hükümlerince ‘Banka kredisi veya Tahvil İhracı’ yöntemi temini ile Cumhurbaşkanlığı 2023 yılı yatırım programında yer alan dış borç miktarına istinaden 1 milyar 7 milyon 357 bin 510 TL tutarında kredi temin edilmesi için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yetkilendirilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen konu oy çokluğuyla kabul edildi.

“MESKİ altyapı çalışmalarına hızla devam ediyor”

Mersin’in nüfusunun sürekli arttığını belirten Dursun, bu durumun da altyapı ihtiyacı doğurduğuna dikkat çekerek, “Hatta parasal ihtiyaçlar doğacak. Diğer partili arkadaşlardan da destek istiyoruz. Buranın bir altyapı ihtiyacı var, yukardan gelecek desteğe de ihtiyacımız var. Hep birlikte oluşturulacak lobi ile bu problemler çözülür” dedi ve MESKİ’nin bu konuda yoğun çalışmaları olduğunun altını çizdi.

Toplantıda, Mersin Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Performans Programı,  2024 Mali Yılı Vergi, Harç ve Ücret Tarifesi, 2024 (2025-2026) Mali Yılı Bütçesi ile ilçe belediyelerinin 2024 Yılı Performans Programı ve 2024 Mali Yılı Bütçesi konuları görüşülerek oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Eric Jones 3 hafta önce
Hello mersinsehir.com Webmaster.

My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations

What for?

Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with mersinsehir.com definitely stands out.

It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality.

There is, however, a catch… more accurately, a question…

So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know?

More importantly, how do you make a connection with that person?

Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind.

Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about…

Web Visitors Into Leads is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out mersinsehir.com.

CLICK HERE https://blazeleadgeneration.com to try out a Live Demo with Web Visitors Into Leads now to see exactly how it works.

It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.)

Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is simple, easy, and effective.

CLICK HERE https://blazeleadgeneration.com to discover what Web Visitors Into Leads can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Web Visitors Into Leads offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://blazeleadgeneration.com to try Web Visitors Into Leads now.

If you'd like to unsubscribe click here https://blazeleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=mersinsehir.com