Mersin Şehir
HV
28 MAYIS Salı 14:44
Advert

MERSİN PROTOKOLÜ, 8. NARENCİYE FESTİVALİ İÇİN YÜRÜDÜ 

Mersin'de, 'Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır' sloganı ile bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Narenciye Festivali'nin startı kortej yürüyüşü ile verildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2022 12:31
MERSİN PROTOKOLÜ, 8. NARENCİYE FESTİVALİ İÇİN YÜRÜDÜ 

 Protokol üyeleri ve vatandaşlar kent merkezinde yürüyerek herkesi bu renkli organizasyona davet etti.
 
Narenciye başkenti Mersin'in en geniş kapsamlı festivali için adliye önünde bir araya gelen Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Vali Ali Hamza Pehlivan, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret Borsası ve Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, Kızılay çalışanları, Kızılay Toplum Merkezi gönüllüleri Mersin Bisikletli Gezginler Derneği üyeleri, Mersin Bisikletli Kadınlar ve vatandaşlar, bando ekibinin çaldığı müziklerle Zeytinlibahçe ve İstiklal Caddesi'ni takiben Cumhuriyet Alanı'na yürüdü. Korteje greyfurt, portakal ve limonla süslenen, mobil gitar, maymun, motosiklet ve aslan figürleri de eşlik etti. Katılımcılar davul zurna eşliğinde halay çekerek eğlendi.
 
Alanda halk oyunları gösterisi sergilenirken, burada konuşan Vali Pehlivan, kortejin bir fragman olduğunu belirterek, asıl etkinliklerin hafta sonu boyunca Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan Galatasaray Meydanı ve etrafındaki 70 dönümlük alanda gerçekleştirileceğini ifade etti ve herkesi bu eğlenceli festivale katılmaya çağırdı.
 
8. Mersin Narenciye Festivali'nin açılışı, 12 Kasım Cumartesi günü 12.00'deki törenle yapılacak.

AdminAdmin

YORUMLAR