Mersin Şehir
HV
28 EYLÜL Perşembe 07:13

Mersin Valiliği: Basına ve Kamuoyuna

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2023 12:35
Mersin Valiliği: Basına ve Kamuoyuna

06.02.2023 tarihinde ve müteakiben meydana gelen depremler sonrasında yurt dışında toplanan ve gemilere yüklenerek deniz yolu ile farklı tarihlerde Mersin Limanına gönderilen ayni yardımların teslim alınmasının ardından tasnifleri yapılmak suretiyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının koordinasyonunda Mersin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere deprem afeti yaşanan 11 ilimizdeki lojistik depolara intikal ettirilmesi,
afet yaşanan 11 ilimizdeki lojistik depoların dolu olması durumunda ise gelen yardım malzemelerinin Mersin İlimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlara ait depolara sevk edilmesi uygulaması kapsamında; 25.08.2023 tarihinde gelen yardım malzemelerinin bir kısmı Tarsus Belediyesi’ne teslim edilmiştir.

Bahse konu yardım malzemelerinin 01.09.2023 tarihinde internet üzerinden satıldığına dair ihbar alınması üzerine Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüpheli olarak gözaltına alınan ve adli makamlara sevk edilen D.K, S.T. ve A.K isimli şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, U.T. isimli şahıs tutuklanarak Tarsus Cezaevine gönderilmiştir.
Konuya ilişkin olarak ayrıca idari tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AdminAdmin

YORUMLAR