Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 14:21
Advert

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN SOLİ POMPEİPOLİS PARKI'NDA YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2024 15:43
MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN SOLİ POMPEİPOLİS PARKI'NDA YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

-SOLİ POMPEİPOLİSPARKI MEZİTLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYOR

 

Mezitli’nin Viranşehir Mahallesi’nde yer alan ve bölgenin en yoğun kullanılan parklarından biri olan Soli Pompeipolis Parkı’nda Mezitli Belediyesi tarafından kapsamlı bir yenileme çalışması gerçekleştiriliyor. Deniz kenarında bulunması ve kumsala sahip olması nedeniyle halkın büyük ilgisini çeken park, çalışmaların tamamlanmasının ardından yepyeni görünümü ile vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

Yeni tasarım, parkı ziyaret edenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanıyor. Denize girip serinlemek isteyenler için duş kabinleri, güneşlenmek ve dinlenmek isteyenler için şezlonglar ve localar, gölgelik alanda vakit geçirmek isteyenler için ise ağaç altı oturma alanları oluşturulacak. Ailelerin çocuklarıyla keyifli zaman geçirebilmeleri adına, güvenli bir konumda yer alacak çocuk oyun alanı da parka eklenecek. Mezitli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından alanda hummalı çalışmalar sürüyor.

 

Yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Soli Pompeipolis Parkı yüzme, güneşlenme, dinlenme, yeme ve içme gibi aktivitelerin yapılabildiği, her yönüyle daha kullanışlı, daha çağdaş ve güvenli bir mekan haline gelecek. Toplam 7744 metrekarelik alanı kapsayan park, Mezitli halkına huzurlu ve kaliteli bir dinlenme alanı sunacak.

 

“HALKIMIZIN DAHA KEYİFLİ ZAMANLAR GEÇİRMESİNİ AMAÇLIYORUZ”

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer park yenileme çalışmalarının devam ettiklerini belirterek, “Mezitli Belediyesi olarak, yenileme çalışmalarıyla birlikte parkımızın halkımız tarafından daha verimli kullanılmasını ve daha keyifli zamanlar geçirilmesini amaçlıyoruz. Çalışmalarımızın en kısa sürede tamamlanarak, yeni yüzüyle halkımıza hizmet vermeye başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı

AdminAdmin

YORUMLAR