Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 14:36
Advert

Milletvekili Gülcan Kış, balık çiftlikleri sorununu meclis gündemine taşıdı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2024 12:45
Milletvekili Gülcan Kış, balık çiftlikleri sorununu meclis gündemine taşıdı

“Asla izin vermeyeceğiz”

 

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Ege kıyılarında turizmi olumsuz etkiledikleri için sökülen balık çiftliklerinin Mersin’de Aydıncık ve Anamur arasındaki sahil şeridine taşınmak istenmesine tepki gösterdi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan Gülcan Kış, “Türkiye’nin eşsiz koylarının yer aldığı Mersinimiz turizm yatırımları beklerken kurulacak olan balık çiftlikleriyle büyük tehlike altındadır. Denizlerimizi kirletecek, turizmi yok edecek balık çiftlikleri için hazırlanan ÇED raporu incelendiğinde günlük 20 ton atığın ne şekilde bertaraf edileceğinden bile söz edilmemiştir. Bu nedenle denizlerimize, turizme, insan sağlığını olumsuz etkileyecek bu projeden derhal vazgeçilmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mersin’imize telafisi mümkün olmayan zararlar verecek bu projeye asla izin vermeyeceğiz” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
4 hafta önce
rg8mcq
⛏ Sending a transfer from user. GЕТ => out.carrotquest.io/r?hash=YXBwPTYyNTczJmNvbnZlcnNhdGlvbj0xNzI3NDAzMjg5ODc3Njc3NTQzJmFjdGlvbj1jbGlja2VkJnVybD1odHRwcyUzQSUyRiUyRnRlbGVncmEucGglMkZHby10by15b3VyLXB 4 hafta önce
h8a0fr
1 ay önce
4lyha3
1 ay önce
hfux8p