Mersin Şehir
HV
28 MAYIS Salı 13:49
Advert

Oğul Aktuna Millet İttifakına destek için Mersin’de

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğul Aktuna, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Millet İtifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması adına 28 Mayıs’a kadar düzenlediği toplantıların Mersin ayağında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2023 16:44   Güncelleme : 27-05-2023 14:03
Oğul Aktuna Millet İttifakına destek için Mersin’de

Ünlü Sağlık Bakanı, Bakırköy Belediye Başkanı Yıldırım Aktuna'nın tiyatro sanatçısı Zeliha Berksoy'dan olan oğlu ekonomist, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğul Aktuna, bir süredir farklı illerde düzenlediği Kılıçdaroğlu'na destek toplantılarının Mersin ayağını Mersin Oteli'nde  medya mensuplarıyla gerçekleştirdi.

 

Oğul Aktuna, 2011'de başlayan siyaset hayatının dün ve bugünü değerlendirirken, 28 Mayıs'ta  yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin 2. turunda Kemal Kılıçdaroğlu'na neden destek verilmesi gerektiğiyle ilgili ilginç açıklamalarda bulunurken "Burun farkıyla bile olsa  Millet İtifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu kazanması gerekiyor" dedi.

 

Mersin ve Ada gezilerine gazeteci Engin Vardar'ında eşlik ettiği toplantılarında 28 Mayıs 2023'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İtifakı Ne Yapmalı? gündemiyle ilgili açıklamalarının ilk maddesini Sinan Oğan'ın almış olduğu % 5.5'luk oyun Atatürk milliyetçilerin verdiğine işaret ederek, bu oylar Kılıçdaroğlu ya da Erdoğan'a destek vermeyenlerin  karşıt oyu olduğuna dikkat çekti. Erdoğan'a destek vereceğini açıklayan Oğan'ı eleştiren Aktuna, , Atatürk millyetçilerin oylarının Oğan'ın destek açıklamasına rağmen  Recep Tayyip Erdoğan'a vermeyeceklerini dile getirdi.

 

Sandığa gitmeyen 8 milyon vatandaşa da çağrı yapan Aktuna, “Sandığa gitmezseniz bugüne kadar yaşadıklarınız aynen devam ettiği gibi katlanarak büyüyecek ve ülke büyük bir ekonomik krizin içine hızla girecek.” ifadelerini kullandı.

Aktuna, “Şimdi geliyorum sandığı etkileyecek ikinci unsura. Türkiye’de 8 milyon sandığa gitmemiş insan var. Bu rakam çok yüksek. Oy kullanmayan insanlar parti kursa yüzde 14-15’e ulaşıyorlar. Böyle bir parti Türkiye’de iktidar ortağı bile olabilir. Bu bağlamda buradan oy kullanmayan vatandaşlarımıza iletmek istiyorum ki; bu seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli seçimidir ve kırılma anıdır. Siz sandığa gitmezseniz bugüne kadar yaşadıklarınız aynen devam ettiği gibi katlanarak büyüyecek ve ülke büyük bir ekonomik krizin içine hızla girecek. Gelinen noktada 8 milyon insanımız bu kararı kendileri verecek. Eğer sandığa giderlerse kendi kararlarını çizecekler. Eğer diyorlarsa artık ben belirli bir yaşa geldim benim için fark etmez o da kabul. O zaman çocuklarının kaderlerini çizecekler. Hatta daha yaşlılarsa torunlarının kaderlerini belirleyecekler. Eğer torunlarını ve çocuklarını düşünüyorlarsa onlara tavsiyem gidip oy kullanın.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Mersin Kent Haber

AdminAdmin

YORUMLAR