Mersin Şehir
HV
27 OCAK Cuma 14:05
Advert

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER MAGİC TERAPİ İLE EĞLENDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, MEGİC TERAPİYİ ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERİN AYAĞINA GETİRDİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2022 14:09
ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER MAGİC TERAPİ İLE EĞLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi,3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği etkinliklerin son gününüMagic Terapi ile tamamladı. Magic terapinin geliştiricisi ve uygulayıcısı olan Amerikalı Kevın Spencer’ın konuk olduğu etkinlikte çocuklar, Magic Terapi sayesindesihirli terapi deneyimini yaşamış oldu.

Magic Terapi ile motive oldular

Uygulamalı etkileşimli bir öğrenme deneyimi olan Magic Terapi,Kevın Spencer’ın kendi sağlık sorunları ile baş ederken geliştirdiği bir terapi yöntemi. Basit sihir numaralarından oluşan Magic Terapi; biliş, motor, iletişim ve sosyal becerileri geliştirirken, hem motivasyon hem de eğlencesağlıyor.Bu noktadan yola çıkan Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı,Tarsus Engelliler Platformu ile işbirliği içerisindeKevın Spencer’ı konuk ederek özel gereksinimli bireylerin her zamankinden farklı bir gün geçirmesini sağladı.

Mersin Otistik Çocukları Koruma ve Eğitim Derneği ile Mezitli Otizme Umut Derneği’nin katılımıylaEngelsiz Yaşm Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, özel gereksinimli bireyler Spencer’ın sihir numaralarıyla eğlenirken, zaman zaman da şaşkınlık yaşadı. Aileleriyle birlikte terapiye katılan özel gereksinimli bireyler, Spencer’a bazı sihir numaralarında eşlik de etti.

“Çocuklarımızın el becerileri, dikkat fonskiyonları, ince motor becerileri gelişiyor”

Mersin Büyükşehir Belediye Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nda Duyu Bütünleme Terapisti olarak görev yapan  Fizyoterapist Bilge Yıldırım, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yaptığımız etkinliklerin bugün son günündeyiz. Bugün Amerika’dan bir misafirimiz var; Kevin Spencer. Bir psikolog. Aynı zamanda özel eğitim doktorası olan bir uzman. Kendi yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle uzun süre tedavi almak zorunda kalmış ve bu tedaviler sırasında da kendi deneyimleriyle birlikte bir terapi tekniği geliştirmiş. Magic Terapi.  Sihir ve eğlence aslında. Bu çocuklarımızın el becerilerinin gelişmesi, dikkat fonksiyonlarının gelişmesi, ince motor becerilerin gelişmesi için tüm gün hocamızla birlikte atölyeler yapacağız. Atölyemiz çok eğlenceli bir şekilde devam ediyor. Çocuklarımızın da çok büyük bir ilgisi var”dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR