Mersin Şehir
HV
11 ARALIK Pazartesi 12:00
Advert

SAĞLIK VE OSMANİYE MAHALLELERİ’NİN ALTYAPISI YENİLENİYOR

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2022 11:43
SAĞLIK VE OSMANİYE MAHALLELERİ’NİN ALTYAPISI YENİLENİYOR

MESKİ, SU BASKINLARI VE KAYIP-KAÇAKLARIN ÖNÜNE GEÇİYOR

 

MESKİ, Toroslar İlçesi’ne bağlı Sağlık ve Osmaniye Mahallerini kapsayan içmesuyu, kanalizasyon deplasesi ve yağmursuyu hattı çalışmalarına son hızla devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahallelere yeni yağmursuyu hattı kazandırılırken, eskiyen içmesuyu ve kanalizasyon hatları da yenilenecek. Böylece hem olası seltaşkınlarının, hem de kayıp-kaçağın önüne geçilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi(MESKİ) Genel Müdürlüğü,  Toroslar İlçesi’ne bağlı Sağlık ve Osmaniye Mahalleleri yağmursuyu hattı ile içmesuyu ve kanalizasyon deplase hattı yapım işine başladı.

Toroslar İlçesi’nde bulunan Sağlık ve Osmaniye Mahallelerinde yağmursuyu drenaj problemi yaşanıyordu. Bunun üzerine kısa sürede çalışmalarını başlatan MESKİ, yoğun yağışlarda yaşanabilecek olası su taşkınlarının önüne geçecek. Ekonomik ömrünü tamamlayan içmesuyu hatlarının yenilenmesi sayesinde ise kayıp-kaçak oranları düşürülerek, su tasarrufuna katkı sunulacak. MESKİ’nin kapsamlı çalışmalarıyla eskiyen kanalizasyon hatları da yenilenecek.

MESKİ’nin sözleşme bedeli 11 milyon 65 bin lira olan yapım işi kapsamında; 2 bin 91 metre betonarme boruyla yağmursuyu hattı, 1731 metre çeşitli çaplarda HDPE esaslı koruge boru ile kanalizasyon hattı deplasesi, 525 metre koruge boru ile ızgara bağlantısı, 240 metre HDPE esaslı koruge boruyla parsel bağlantısı ve 1019 metre içmesuyu deplase hattı yapılması planlanıyor.

AdminAdmin

YORUMLAR