Mersin Şehir
HV
11 ARALIK Pazartesi 13:06
Advert

"ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZ DE ŞARKI SÖYLERİZ"

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2023 11:35

Milli Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde başlatılan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında; Mersin'de 13 ilçemizdeki tüm hayat boyu öğrenme kurumlarımızca hazırlanan konserlerimizin ilki, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA'nın teşrifleriyle Yenişehir ilçemizde gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, " Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER' in vizyonuyla 81 ilde başlatılan 'Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz' projesi sayesinde, Türk Sanat Müziğimizin en güzel bestelerini dinleme olanağı bulduk. Konserlerimiz ilimiz genelinde 13 ilçemizde sürecek ve ardından komşumuz Adana'ya misafir olacağız. Amatör müzik severlerin kendilerini ifade etme ve birlikte üretme faaliyeti içinde olduğu bu keyifli ve renkli proje için Sayın Bakanımıza şükranlarımı sunuyor, projede emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum." dedi.

Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği konseri ile başlayan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" konserlerimiz, Ocak ayı içinde tüm ilçelerimizde tamamlanacak ve Şubat ayında Adana'da devam edecektir.

AdminAdmin

YORUMLAR