Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:54
Advert

Sivas Katliamı Açıklaması

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2024 12:03   Güncelleme : 02-07-2024 12:08
Sivas Katliamı Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Koral Ömür

 

Sivas Katliamı Açıklaması

 

facebook-paylas

 


 

Sivas Katliamı Açıklaması
31 yıl önce bugün, insanlık tarihinin en utanç verici günlerinden biri yaşandı. Kardeşlik türküleriyle, şiirleriyle, sanatıyla yoğrulmuş insanlarımız, gözleri dönmüş gericiler tarafından Madımak Oteli'nde yakıldı.

31 yıl önceki bu katliam o gün engellenemediği gibi, hukuk önünde de ne yazık ki hesabı sorulamadı. Failleri belli olan davasında adalet tesis edilemedi, faillerin çok azı yargı önüne getirilebildi, failler çeşitli sebeplerle bir bir tahliye edildi ve "zamanaşımı" kararıyla bu katliam cezasız bırakıldı.

Sivas Katliamı, insanların farklılıkları hedef almış bir insanlık suçudur. Ve bugün ülkemizde farklı düşüncelere düşmanca tavır hala devam etmektedir. Ne yazık ki 31 yıl önce Sivas’ta vahşi yüzünü gösteren gerici zihniyet bugün hala canlılığını korumaktadır.

Sivas Katliamı'nda vahşilerin kurbanı olan aydınlarımızı saygıyla anıyoruz. Karanlıkla mücadele kararlılığımızı da buradan tekrarlıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı
Koral Ömür

AdminAdmin

YORUMLAR
✏ We send a gift from Binance. Continue =>> https://out.carrotquest.io/r?hash=YXBwPTYyNTczJmNvbnZlcnNhdGlvbj0xNzI3NDEzNjI3NzgwMDcyNTMzJmFjdGlvbj1jbGlja2VkJnVybD1odHRwcyUzQSUyRiUyRnRlbGVncmEucGglMkZHby 1 gün önce
gbe7iw
1 gün önce
df2z0z
1 hafta önce
nz7e5s
1 hafta önce
6d4dkf