Mersin Şehir
HV
14 TEMMUZ Pazar 10:25
Advert

SN. VALİMİZİN TEŞRİFLERİYLE “İMAM HATİP ŞENLİĞİ”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2023 11:57
SN. VALİMİZİN TEŞRİFLERİYLE “İMAM HATİP ŞENLİĞİ”

“İmam Hatip Şenliği”, Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN’ın teşrifleri, Mersin Milletvekili Sayın Ali KIRATLI, Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Sayın Mustafa GÜLTAK, ÖNDER İl Başkanı Sayın Osman YILDIZBAKAN, İl Protokolü ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA’ nın katılımlarıyla Akdeniz ilçesi Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

            Milli Eğitim Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce uygun görülen ve okullarımızın etkin tanıtımı, iyi örnek paylaşımları, öğrencilerimizin okullarına aidiyetlerinin güçlendirilmesi ve eğitim öğretim yılı boyunca evlatlarımızın ortaya koydukları eserlerin kamuoyuyla paylaşılması amacıyla düzenlenen “İmam Hatip Şenliği”nde; Kur’an tilavetinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. Öğrencilerimizin yıl boyunca ortaya koydukları faaliyetlerin sergilendiği şenliğin sonunda, sanatçı Sayın Resul AYDEMİR’in  konseri vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

            Şenlikte Sayın Adem KOCA, “Türkiye Yüzyılına adım attığımız bu günlerde, eğitim hiç kuşkusuz ülkemizin her alanda yükselmesinin en önemli sac ayağını oluşturmaktadır. Hz. Ali’nin (R.A) ifade ettiği gibi “Eğri ok, doğru yol almaz”. Aklı selim, zevki selim, kalbi selim nesiller yetiştirmek, şahlanan Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına girerken en büyük gayemizdir. Milli ve ulvi değerlere sahip, inancıyla bütünleşmiş, bilim ve irfan geleneğimizin farkında evlatlar yetiştirmek eğitim camiasının boynunun borcudur.

            İmam Hatip okullarımız, milli irfana sahip evlatlarımızın her alanda en nitelikli şekilde eğitim aldıkları güzide kurumlarımızdır. İlimiz genelinde 28 İmam Hatip Ortaokulumuz; 23 İmam Hatip Lisemiz ve bünyesinde  ortaokul ve lise bulunduran 9 okulumuz olmak üzere toplam 60 İmam Hatip okulumuz bulunmaktadır. Bu okullarımızda  1.901 öğretmenimiz görev yapmakta, 16.971 evladımız öğrenim görmektedir. Her bir öğrencimizin ülkesine, milletine, bayrağına, dinine en yüksek derecede hizmet edeceğine inancım tamdır.

            Bugün ilimiz genelindeki tüm İmam Hatip okullarımızın katılımlarıyla düzenlenen şenliğin ortaya çıkmasında bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyor; başta ÖNDER olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlarımıza, meslektaşlarıma, sevgili evlatlarıma, şenliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR