Mersin Şehir
HV
29 EYLÜL Cuma 05:33

TEMAD MERSİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2023 10:29
TEMAD MERSİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

TEMAD MERSİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanı Halil Kur, yayınladığı mesajla " 19 Eylül Gaziler Günü'nü" kutladı.

TEMAD MERSİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur kutlama mesajında; "Bu gün kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını hiçe sayan canını ortaya koyan gazilik onuruyla yüceltilen kahraman gazilerimizin günüdür.

Bu gün TBMM ‘nin Türk Milletinin vefa duygusunun bir nişanesi olarak Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ’ümüze Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği gününde yıldönümüdür.

Türk Milletinin Mustafa Kemal ATATÜRK ’e şükran ve minnetini ifade ettiği bu tarih aynı zamanda gazilerimize, şehitlerimize duyduğumuz saygının da açık bir ifadesidir.

Bağımsızlık savaşımızın ardından kurtarılan yurdumuz ve kurulan Cumhuriyetimiz aziz ATATÜRK başta olmak üzere büyük bir yurt sevgisi ile hayatını ülkesi uğruna adayan şehitlerimizin bizlere emanetidir.

Vatan topraklarımıza ve bayrağımıza karşı yapılan her türlü saldırılara “ VATAN SANA CANIM FEDA “ diyerek gözlerini bile kırpmadan mücadele eden ve bu uğurda gazi olan askerlerimize Yüce Türk Milleti olarak minnet borçlu olup onların bir damla kanlarının hainlerin sonu olacağı herkesçe bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken hayatta olan gazilerimizin gününü kutluyor sağlık ve esenlik dolu günler dileğiyle saygılarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin

YORUMLAR