Mersin Şehir
HV
04 ARALIK Pazartesi 03:29
Advert

TINGADER NEREDEN, NEREYE ?

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2023 13:51   Güncelleme : 29-08-2023 14:19
TINGADER NEREDEN, NEREYE ?

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük basın örgütü olmak amacıyla kurulduğu tarihten (2020) bugüne kadar TINGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) 57 ilde dernek kurar gibi şubelerini kurmuş, hiçbir basın örgütünde olmayan “Bölge Sorumlulukları “, “Yüksek İstişare Kurulu”, “Bilim Kurulu”, “Kadınlar Kurulu”, Yurtdışı Temsilciliklerinin yanı sıra Türkiye’de tüm 360 Belde ve 973 ilçede Temsilcilikler kurmayı hedefleyen TINGADER 4 Mart 2021 tarihinde ilk kez büyük bir “ONUR ÖDÜLÜ” töreniyle adını en geniş şekilde duyurmuştur.

TINGADER hiçbir basın örgütünde olmayan ve hazıra konmadan yürüttüğü teşkilatlanma çalışmaları ile farkındalık ortaya koyarken kimse ile yarışa girmemiş ancak kendisiyle yarışarak bugünlere gelmiştir.
O nedenle TINGADER olarak övünme hakkımız olduğuna inanıyoruz.

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şener TAŞÖREN’in yürüttüğü örgütlenme faaliyetleri durmaksızın devam etmektedir.

Önümüzdeki günlerde 81 ilde şubesini kurma çalışmalarını tamamlamış bir TINGADER görmek hepimizin ortak amacıdır.

Ayrıca basın ve mevzuatta Türkiye’de açık ara bir numara donanıma sahip Genel Sekreterimiz Hasan Sadi KAHYAOĞLU’nun üstün gayretlerini ve gösterdiği kesintisiz performansı için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Harun Arslan, Habip Çadırcı, Sadettin Ulusoy, Hayriye Yıldız ve Alaattin Erkoç’a siz değerli TINGADER  ailesi huzurunda teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

TINGADER ailesi bugün Türkiye’nin en büyük basın örgütü haline gelmişse bunu tesadüflerle izah etmek mümkün değildir.
Bir örgüt teşkilatlarını kurmakta yeterli gayret ve kadro ile yola çıkmamışsa yerinde saymaya mahkumdur.
Bugün TINGADER  hergün yeni atılımlar içerisinde ise bunu bilhassa teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şener TAŞÖREN’e borçlu olduğumuzu belirtmekten geçemeyeceğim.

Kuruluş günlerinin duayen gazetecisi, değerli insan Müslüm Aktürk’ün pandemi döneminde yaptığı editörlüklerle 50’ye yakın konferans vermesinin ne kadar büyük bir hizmet olduğunu ve hakkının ödenmiyeceğinide özellikle belirtmek istiyorum.
TINGADER son Genel Kurulu ile yurtdışı ve  yurtiçi organizasyonlar için yetkilendirmeler yaparak yükünü değerli Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla paylaşmakla ne kadar isabetli kararlar aldığımızda ortadadır.

Kadınlar Kurulu Genel Başkanlığının yanısıra hergün iller düzeyinde kurulmakta olan İl Temsilcilikleriyle Türkiye’yi adeta bir örümcek ağı gibi kuşatmakta olan TINGADER “iki günü eşit olan zarardadır” temel düsturu ile siz değerli arkadaşlarımızla durmadan yolumuza devam etmektedir.

Saygılarımla.

AdminAdmin

YORUMLAR