Mersin Şehir
HV
29 EYLÜL Cuma 07:12

Yenişehir Belediyesi,Dünya Çevre Günü etkinlikleriyle farkındalık yaratacak

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2023 14:32
Yenişehir Belediyesi,Dünya Çevre Günü etkinlikleriyle farkındalık yaratacak

Mersin Yenişehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincini artırmak ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla için bir dizi etkinlik programı hazırladı. Etkinlikler kapsamında, çevre temalı oyunlar, atölye çalışmaları, sergiler ve bilgilendirme standları yer alacak.

Çevresel politikaları destekleyen ve sürdürülebilir bir gelecek için birçok projeyi hayata geçiren Yenişehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü birbirinden renkli ve anlamlı etkinliklerle kutlayacak. 16.00 ile 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikler sahil bandında bulunan Yenişehir Belediyesi Kültür Parkı'nda (Marina AVM önü) düzenlenecek.

Vatandaşları etkinliklere davet eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, çevre bilincini yaygınlaştırmak ve toplumun tüm kesimlerini çevresel konular hakkında bilinçlendirmek amacıyla hareket ettiklerini ifade etti. Başkan Özyiğit ayrıca, doğa dostu uygulamaların teşvik edilmesi ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaların desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Çocuklar hem eğlenecek hem de bilgi sahibi olacak

Etkinlikte, çocuklar için özel olarak tasarlanmış interaktif oyunlar ve atölye çalışmaları düzenlenecek. Katılımcılar, geri dönüşümün önemi, enerji tasarrufunu, su koruma ve doğal yaşamın korunması gibi konularda bilgi edinecekler. Ayrıca, çevre dostu ürünlerin sergileneceği bir sergi alanı da bulunacak.Etkinlikler kapsamında deniz ve çevre temizliği de yapılacak.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, göreve geldikten sonra Covenent of Mayors (İklim ve Enerji İçin Belediye Başkanları Sözleşmesi)’u imzalamış ve Yenişehir Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Sağlıklı Kentler Projesi kapsamında Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ile Making Cities Resilient 2030 (MCR2030 – Şehirleri Dirençli Hale Getirme), “Sürdürülebilir Kentler Birliği” (Local Governments for Sustainability- ICLEI) üyesi olmuştu.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Megan Atkinson 4 ay önce
Hi there,

We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

- Guaranteed: We guarantee to gain you 400-1200 followers per month.
- Real, human followers: People follow you because they are interested in your business or niche.
- Safe: All actions are made manually. We do not use any bots.

The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

If you are interested, and would like to see some of our previous work, let me know and we can discuss further.

Kind Regards,
Megan