Mersin Şehir
HV
24 HAZİRAN Pazartesi 16:01
Advert

YÖRÜK KIZI SÖYLEMEZ'E, BABA OCAĞI GÜLNAR'DAN BÜYÜK DESTEK

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Avukat Havva Sibel Söylemez, baba ocağı Gülnar'da coşkuyla karşılandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2023 15:50
YÖRÜK KIZI SÖYLEMEZ'E, BABA OCAĞI GÜLNAR'DAN BÜYÜK DESTEK
Doğduğu topraklarda büyük destek bulan Söylemez, hemşehrilerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve şahsı adına güçlü destek isteyerek, "Sizin desteklerinizle inşallah Gülnar'ın ilk kadın milletvekili olacağım. Memleketimin Ankara'da sözcüsü olup, canla başla çalışacağım. Sizin destekleriniz benim için çok kıymetli." dedi. Gülnarlı vatandaşlar ise, memleketlerinin kızına tam destek vereceklerini dile getirdiler.
 
28. dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı yörük kızı Avukat Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına Gülnar'da devam etti. Baba ocağında büyük ilgiyle karşılanan Söylemez, ilçede kurulan pazar yerini ziyaret ederek, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla kucaklaştı. Doğduğu topraklarda büyük destek bulan Söylemez, hemşehrilerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve şahsı adına güçlü destek istedi. Gülnarlı vatandaşlar ise, memleketlerinin kızına tam destek vereceklerini dile getirdi. AK Parti Gülnar İlçe Başkanı Tevfik Kalemci ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Selda Arslan ve ilçe teşkilat üyeleriyle birlikte Gülnar Cumhuriyet Savcısı Yavuz Ertuğay'ı, görevine yeni başlayan Gülnar Orman İşletme Müdürü Serdar Karaca'yı makamlarında ziyaret eden Söylemez, ilçeye bağlı Delikkaya, Koçaşlı, Büyüeceli Mahallelerinde esnaf ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Hastaları evlerinde ziyaret edip, geçmiş olsun dieklerinde bulundu. Akkuyu NGS bünyesinde faaliyet gösteren taşeron firma çalışanlarıyla da bir araya gelen Söylemez,  AK Parti hükümeti olarak her zaman emek ve alın terinin yanında olduklarını belirterek, çalışanlarla sohbet etti, taleplerini dinledi, destekerini istedi.
 
Baba ocağı Gülnar'dan hemşehrilerine seslenerek, AK Parti hükümetinin 21 yılda Türkiye'de devrim niteliğinde yatırımlar yaptığını vurgulayan Söylemez, "Dün Akkuyu NGS'ye ilk nükleer yakıt geldi. 2028 yılında tam kapasiteye girdiğinde o günün koşullarına göre Türkiye'nin yüzde 10 elektrik ihtiyacını karşılayacak. Akkuyu NGS enerjinin yanı sıra istihdam konusunda da çok önemli bir yatırım konumundadır. İnşaa sürecinde çoğunlukla Türkler hatta bölge halkımız çalışmaktadır.
 
"MERSİN, TÜRKİYE'NİN ÜRETİM VE İHRACATINDA ÖNEMLİ BİR KONUMDADIR"
Mersin, tarımıyla, turizmiyle, limanıyla, bacası tüten fabrikalarıyla Türkiye'nin üretim ve ihracatında önemli bir konumdadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Mersin'e ayrı bir önem vermektedir. Bu nedenle her seçimde bir bakanını, özeliklede hazine ve maliye bakanını Mersin'e göndererek, şehrimize verdiği önemi ortaya koymuştur."

"SİZİN DESTEKLERİNİZLE GÜLNAR'IN İLK KADIN VEKİLİ OLACAĞIM"
14 Mayıs seçimerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve şahsı adına güçlü destek isteyen Söylemez, " PKK'nın sözde elebaşları peş peşe 7'li masa adayı Kılıçdaroğlu için destek açıklamaları yapıyor ve teröristbaşı Apo için özgürlük, operasyonların sona erdirilmesi ve özerklik gibi taleplerde bulunuyorlar. Bugün açıktan 14 Mayıs'ta Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladılar. 15 Mayıs'ta özgür olacaklarını düşünüyorlar. Bizim şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin emeğiyle aldığımız kazanımlardan vazgeçmemizi istiyorlar. O nedenle 14 Mayıs ülkemiz için bir beka seçimidir. Sizin desteklerinizle inşallah Gülnar'ın ilk kadın milletvekili olacağım. Memleketimin Ankara'da sözcüsü olup, canla başla çalışacağım. Sizin destekleriniz benim için çok kıymetli. İnşallah sizlerin güçlü desteğiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı seçeceğiz. 15 Mayıs'ta dışarı çıkamayacaklar, biz yine güçlü Türkiye'ye uyanacağız." şeklinde konuştu.
AdminAdmin

YORUMLAR