Mersin Şehir
HV
04 ARALIK Pazartesi 03:49
Advert

HASAN TÜZÜN'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI!

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2023 14:09
HASAN TÜZÜN'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI!

AK Parti Mersin Büyükşehir ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı.

AK Partili Tüzün mesajında şu ifadeleri kullandı:" Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) 'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içerisinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.
 
Bu gece, duygularında sevgi, şefkat ve merhamet ilişkilerinde hakkı, doğruyu, güzeli ve vefayı, ibadetlerinde ihlâs ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden,  Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan örnek bir hayat sürerek bize rehber olan sevgili Peygamberimizin hayatını, mesajlarını yeniden hatırlayacağımız, düşüneceğimiz ve insanlığa getirdiği bütün değerleri anlayıp, hayatımızı O'nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatıdır.
 
Bu kutlu gece vesilesiyle; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'e salat ve selamlarımızı gönderirken, hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili 'ni tebrik ediyor, bu gecenin; bütün Müslümanların dirliğinin, birlik ve beraberliğinin her daim devam etmesine vesile olmasını, Cenab-ı Allah 'tan niyaz ediyorum" dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR