Mersin Şehir
HV
12 TEMMUZ Cuma 13:59
Advert

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİSİKLET VE KOŞU YOLLARINI YENİLEDİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2024 13:52
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİSİKLET VE KOŞU YOLLARINI YENİLEDİ

BİSİKLET DOSTU MERSİN BÜYÜKŞEHİR BİSİKLET YOLLARININ RUTİN BAKIMINI YAPIYOR

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı koordinesinde,Kültür Park’ta yer alan bisiklet ve koşu yolları yenilendi. Mezitli Deresi’nden Mersin İdman Yurdu Meydanı’na kadar 7 kilometrelik alanda çalışma yürüten ekipler, yoğun kullanım sonucu yıpranan bisiklet yolunu yeniden boyayarak, şerit çizgilerini yeniledi. Daha önce kiremit irmiği ile kaplı olan koşu yolu ise,su tutma oranı daha yüksek ve insan ergonomisine uygun olan klinker irmiği ile kaplandı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Adnan Menderes sahili içerisinde yer alan Kültür Park’ta koşu ve bisiklet yolu yenileme çalışması gerçekleştirdi. Vatandaşların koşu veyürüyüş aktivitelerini gerçekleştirdiği, bisiklet kullandığı alanlarda rutin bakım ve onarım gerçekleştiren ekipler, yoğun kullanım sonucu yıpranan koşu yolu zeminine de klinker irmiği dökümü yaptı.

 

Bisiklet ve koşu yolu yenilendi

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıklıkla vakit geçirdiği sahil şeridinde rutin olarak yürüttüğü bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin yürüttüğü çalışmayla Kültür Park’ta yer alan koşu yolu daha kullanışlı ve daha ergonomik hale getirildi. Mezitli Deresi’nden Mersin İdman Yurdu Meydanı’na kadar olan 7 kilometrelik bisiklet ve koşu yolunu yenileyenekipler, daha önce kiremit irmiği serili koşu zeminini, su tutma oranı daha yüksek olan klinker irmiği ile kapladı. İnsan ergonomisine uygun zemin sayesinde, Mersinliler gönül rahatlığıyla spor yapabiliyor. Bisiklet yolu ise yeniden boyanarak şerit çizgileri yenilendi.

 

Çakmak: “7 kilometrelik kısmı hem koşu yolunda, hem bisiklet yolunda yeniledik”

Park ve Bahçeler Dairesi’nde görev yapan İnşaat Yüksek Mühendisi Doğu Çakmak, bisiklet ve koşu yolu yenileme çalışmalarından bahsederek, “Çok yoğun olarak kullanılan parkımızı 7/24 temiz ve kullanışlı tutabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda mevcutta kiremit irmiği olan koşu yolumuzu daha ergonomik ve kullanışlı hale getirebilmek adına yeniledik. Su tutma oranını asgari düzeye çekebilmek için, su doygunluğu yüksek olan klinker irmiği kullandık. Temelde derin bir kazı yaparak iyileştirmeler yaptık ve kullanıma hazır hale getirdik. Bunun yanı sıra bisiklet yolumuzu tamamen yenileyerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Mezitli Deresi’nden Mersin İdman Yurdu Meydanı’na kadar olan 7 kilometrelik kısmı hem koşu yolunda, hem bisiklet yolunda yeniledik”ifadelerine yer verdi.

 

“Başkanımız her yere yetişiyor, her şeyi çok güzel yapıyor”

Kültür Park’ta düzenli olarak yürüyüş yaptığını belirten vatandaşlardan Bedia Zubaroğlu, “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her yere yetişiyor, her şeyi çok güzel yapıyor. Çok memnunuz. Elimden geldiğince yürüyüş yapıyorum. Bu doğa, bu park güzelliği, bu yol güzelliği her şeye yetişiyor”diye konuştu.

 

“Büyükşehir Belediyesi, gerçekten bisiklet dostu”

Atilla Akçakıl ise, her gün yaklaşık 40 kilometre bisiklet sürdüğünü belirterek, “Bisiklet yolları çok güzel. Ben her şeyden çok memnunum. Yapan herkesin eline sağlık. Çok teşekkür ederim. Yol kenarından gidebilmek güzel. Büyükşehir Belediyesi, gerçekten bisiklet dostu. Binmeden duramıyorum”  dedi.

 

Fatma Pınar Ceylan da“Yeni bisiklet sürmeyi öğrendim. Özellikle bu yolu yenilemelerine memnun oldum. Tenis kortlarında da tenis oynuyorum. Belediyemizin yaptığı her şeyden çok memnunum. Çok düzenli, hep bakım yapılıyor. Her sene diğer belediyelerde olduğu gibi yıkmıyorlar, tekrar yapmıyorlar. Ben çok memnunum”ifadelerine yer verdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
* * * Apple iPhone 15 Free * * * hs=a24c6196e4d139f01a331e691a4ea501* 4 ay önce
jru8dl
* * * Apple iPhone 15 Free: https://jimantley.app/AncDNA2GDAT/uploads/go.php * * * hs=a24c6196e4d139f01a331e691a4ea501* 4 ay önce
gpm5ey