Mersin Şehir
HV
28 EYLÜL Perşembe 08:07

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, ‘İL GÖÇ KURULU TOPLANTISI’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valimiz Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında ‘İl Göç Kurulu Toplantısı’ Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımlarıyla Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-07-2023 14:54
VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, ‘İL GÖÇ KURULU TOPLANTISI’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlimizde göç alanına ilişkin konuların ele alındığı toplantıda göç olgusunun tarih boyunca çeşitli sebeplerle insanoğlunun hayatında var olduğunu belirten Vali Pehlivan, günümüzde de göçün dünyanın öncelik arz eden konuları arasında yer aldığını ifade etti.
Başta İçişleri Bakanlığımız ve ona bağlı Göç İdaresi Başkanlığının koordinasyonunda bütün illerde olduğu gibi Mersin İlimizde de Valiliğin himayesinde ilgili tüm kurum ve kuruluşların iş birliği ve koordinasyonunu arttırmak, ihtiyaç duyulan hususlarda gerekli kararları almak,uygulanmasını ve takibini sağlamak amacıyla toplantının gerçekleştirildiğini belirten Vali Pehlivan, göç ile ilgili konuların azami hassasiyetle takip edildiğini vurguladı.
İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılan “Göç Yönetimi” konulu sunumun ardından toplantı, katılımcıların söz alarak yaptığı değerlendirmeler ve alınan muhtelif kararların ardından sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR